Poniedziałek, 17 stycznia
Imieniny: Antoniego, Jana
Czytających: 606
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Gmina Marcinowice: Altany sposobem na integrację mieszkańców

Niedziela, 18 stycznia 2015, 9:13
Aktualizacja: 17:57
Autor: red.
Gmina Marcinowice: Altany sposobem na integrację mieszkańców
Fot. UG Marcinowice
Trzy altany wyposażone w stoły i ławy, które mają być plenerowym miejscem spotkań mieszkańców, wybudowano w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich w Białej, Kraskowie i Strzelcach.

Najważniejsze w całym projekcie, wartym 23.205,60 zł, było to, że już sama budowa altan była formą integracji lokalnej społeczności. – Mieszkańcy sami zaoferowali swoją pomoc w uporządkowaniu terenu, na którym miały zostać zamontowane altany – mówi Dagmara Gorlowska z Urzędu Gminy Marcinowice. – Nieodpłatnie uporządkowali istniejącą zieleń, zarówno przed rozpoczęciem prac, jak i po ich zakończeniu, brali także udział w montażu.

Altany zbudowano w miejscach ogólnie przeznaczonych do rekreacji mieszkańców. Zostały przystosowane do potrzeb mieszkańców oraz turystów odwiedzających wspomniane miejscowości. – Dzięki realizacji tego zadania mieszkańcy wspólnie będą mogli organizować różnego rodzaju imprezy w plenerze i nie tylko – dodaje Dagmara Gorlowska. – W takich miejscach będą mogli razem aktywnie spędzić wolny czas, ponieważ w sąsiedztwie zaplanowanych altan znajdują się boiska sportowe, place zabaw, zabytki i inne obiekty charakterystyczne dla każdej z miejscowości.

Zadanie zostało realizowane w ramach PROW na lata 2007-2013. Jego koszty całkowite wyniosły 23.205,60 zł, zaś kwota dofinansowania to 12.000,00 zł.

(UG Marcinowice)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group