Sobota, 23 października
Imieniny: Marleny, Seweryna
Czytających: 877
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica/Region: Anna Zalewska zadowolona z wyniku wyborczego do PE

Piątek, 30 maja 2014, 10:15
Aktualizacja: 10:16
Autor: red.
Świdnica/Region: Anna Zalewska zadowolona z wyniku wyborczego do PE
Fot. użyczone
Lokalna parlamentarzystka Prawa i Sprawiedliwości i niedawna kandydatka tej partii w wyborach europejskich – Anna Zalewska, jest zadowolona z osiągniętego wyniku wyborczego. Indywidualnie zajęła bowiem 8. miejsce wśród wszystkich startujących z okręgu dolnośląsko–opolskiego, w tym najlepszy wynik wśród kandydatów, wywodzących się z terenu byłego województwa wałbrzyskiego, który jest jednocześnie indywidualnym okręgiem sejmowym w wyborach powszechnych.

- W wyborach do Parlamentu Europejskiego udało mi się uzyskać ponad 20 000 głosów. Biorąc pod uwagę charakterystykę i rozległość obszarową okręgu, jest to wynik bardzo dobry - komentuje posłanka. Jej zdaniem tak duże poparcie społeczne motywuje
do dalszej wytrwałej pracy. - Mam nadzieję, że pula sympatyków PiS w okręgu wałbrzyskim będzie się stale powiększać - dodaje Zalewska.

Z wyniku wyborczego Prawa i Sprawiedliwości zadowolony jest również Łukasz Apołenis, sekretarz partii w regionie, który odpowiadał za prowadzenie kampanii wyborczej w okręgu wałbrzyskim. - Zarówno wynik indywidualny poseł Anny Zalewskiej, jak i poparcie dla całej listy Prawa i Sprawiedliwości potwierdza znaczący wzrost poparcia dla PiS. We wszystkich pięciu powiatach (dzierżoniowskim, świdnickim, kłodzkim, świdnickim, ząbkowickim- red.) zdecydowanie poprawiliśmy nasze notowania i zniwelowaliśmy różnicę dzielącą nas do Platformy Obywatelskiej. W wielu gminach udało nam się zdecydowanie wygrać. To dobra wiadomość przed zbliżającymi się wyborami samorządowymi - prognozuje Apołenis.

W jego opinii tak dobry rezultat nie mógłby zostać osiągnięty bez aktywnej działalności członków i sympatyków PiS, którzy z dużym zaangażowaniem wspierali kandydatów tej partii podczas kampanii wyborczej.

Prawo i Sprawiedliwość uzyskało na terenie okręgu wałbrzyskiego 27,14 % głosów. Na PiS swoje głosy oddało w sumie o 5% więcej wyborców, niż w analogicznych wyborach w 2009 roku. Zauważalny jest przy tym spadkowy trend poparcia dla PO,
która w poprzednich wyborach zdobyła niemal 50% głosów, a teraz mogła liczyć na poparcie niecałych 38% mieszkańców byłego województwa wałbrzyskiego.

(PiS)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
1
100%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group