Wtorek, 7 grudnia
Imieniny: Ambrożego, Marcina
Czytających: 991
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica/Region: „Arsenał Pamięci”

Środa, 6 kwietnia 2016, 14:30
Aktualizacja: 18:35
Autor: opr. red.
Świdnica/Region: „Arsenał Pamięci”
Fot. www.dobromierz.pl
30 marca w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Świdnicy odbył się powiatowy konkurs wiedzy „Arsenał Pamięci”, organizowany przez Komendę Hufca ZHP im. Szarych Szeregów w Świdnicy, na temat historii II wojny światowej oraz najsłynniejszej książki z czasów okupacji – „Kamieni na szaniec” Aleksandra Kamińskiego.

Do udziału w konkursie zgłosiło się 18 zespołów: 11 gimnazjów i 7 drużyn harcerskich, w sumie 54 uczniów. Reprezentacja Gimnazjum Gminnego w Roztoce w składzie: Kamila Gąsior, Julia Mańkowska i Joanna Mazurkiewicz zajęła I miejsce. Uczennice otrzymały dyplom od Komendy Hufca ZHP w Świdnicy oraz nagrodę ufundowaną przez Wójta Gminy w Dobromierz Jerzego Ulbina. Nagrody i listy gratulacyjne wręczył gimnazjalistkom także dyrektor Zespołu Szkół w Roztoce Dariusz Fica.

W tym roku drużyna przygotowywała się do konkursu w sposób wyjątkowy. Dziewczęta wraz z nauczycielką języka polskiego Małgorzatą Skowron – uczestniczyły bowiem w obchodach 73. rocznicy akcji pod Arsenałem w Warszawie. Po uroczystej zmianie warty przed Grobem Nieznanego Żołnierza i apelu przed Arsenałem uczennice podążyły śladami bohaterów „Kamieni na szaniec”. Była to piękna i wzruszająca lekcja historii.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group