Wtorek, 7 lutego
Imieniny: Romana, Ryszarda, Romualda
Czytających: 921
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: „AsertywNIE używkom”

Piątek, 18 marca 2016, 8:43
Aktualizacja: 12:09
Autor: opr.red.
Świdnica: „AsertywNIE używkom”
Fot. www.gmina.swidnica.pl
Blisko 200 dzieci skorzysta z oferty Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w ramach III edycji Gminnego Programu Terapeutycznego „AsertywNIE używkom”. Uczestnikami pierwszego turnusu są uczniowie Szkoły Podstawowej w Bystrzycy Górnej, a koszt tegorocznego programu wyniesie ponad 13 tys. zł. i w całości pochodzić będzie ze środków własnych.

Podczas każdego z turnusów dzieci są kwaterowane w Szkolnym Schronisku Młodzieżowym w Lubachowie. Uczestniczą w zajęciach lekcyjnych zgodnie z podstawą programową, a także różnego rodzaju warsztatach z zakresu edukacji zdrowotnej o tematyce kulinarno-dietetycznej oraz dotyczące higieny osobistej i profilaktyki próchnicy, profilaktyki uzależnień, udzielania pierwszej pomocy. Nie zabraknie także zajęć ruchowych na świeżym powietrzu, spacerów, pieszych wycieczek, wieczornych zabaw i gier psychologicznych, pogadanek z socjoterapeutą oraz warsztatów muzyczno-teatralnych. Podczas każdego z turnusów na dzieci czeka spotkanie z niezwykłym gościem – mówi Ewa Burdek, kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej.

Dodatkowo uczestnicy projektu uczą się samodzielności i radzenia sobie z sytuacjami codziennymi: ubieranie, poranna i wieczorna toaleta, utrzymanie porządku w pokojach oraz jadalniach, odpowiedzialność za swoje osobiste rzeczy. W ostatni dzień projektu podczas podsumowania odbędzie się rozdanie certyfikatów samodzielności oraz przedstawienie teatralne, które dzieci będą przygotowywały od początku trwania turnusu.

„AsertywNIE używkom” to program z zakresu profilaktyki i rozwiązywania problemów alkoholowych i przeciwdziałania narkomanii połączony z zajęciami lekcyjnymi w formie zielonej szkoły oraz elementami edukacji prozdrowotnej zgodnie z priorytetami oświatowymi Gminy Świdnica w roku szkolnym 2015/2016. Uczestnikami I Turnusu jest grupa 23 uczniów klasy II a Szkoły Podstawowej w Bystrzycy Górnej.
Adresatami projektu są dzieci 8-9 letnie z II klas z sześciu szkół podstawowych z terenu Gminy Świdnica, które zostały podzielone na V pięciodniowych turnusów.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group