Czwartek, 21 października
Imieniny: Urszuli, Jakuba
Czytających: 892
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Asy z „szóstki” wygrały

Sobota, 18 maja 2013, 13:42
Aktualizacja: 13:43
Autor: red.
Świdnica: Asy z „szóstki” wygrały
Fot. użyczone
16 maja w Szkole Podstawowej nr 4 w Świdnicy dwuosobowe zespoły ze świdnickich szkół podstawowych nr: 1, 105, 315, 4, 6, 8, Niepublicznej Katolickiej Caritas oraz gminnej w Pszennie wzięły udział w IX edycji Międzyszkolnego Konkursu „Asy z trzeciej klasy”.

Celem rozgrywek było podsumowanie wiadomości z zakresu trzech lat nauki w edukacji wczesnoszkolnej, wdrażanie do współpracy w grupie, zachęcanie do zdrowej rywalizacji oraz doskonalenie umiejętności zaprezentowania się przed komisją i pozostałymi uczestnikami.

Uczniowie rozwiązywali test wyboru, następnie odpowiadali na dwa pytania o wybranym przez siebie stopniu trudności. Najwięcej emocji wywołała trzecia część konkursu, w której należało poprawnie rozwiązać pięć zadań otwartych.
Najlepszą okazała się drużyna z SP 6 – Michał Bortkiewicz i Tomasz Sierzputowski zdobywając I miejsce. Zaraz za nimi byli uczniowie z SP w Pszennie - Julia Baścik i Kacper Całka. Trzecie miejsce przyznano reprezentantom SP 105 – Monice Manowskiej i Marysi Maślukiewicz. Zwycięskie drużyny otrzymały nagrody rzeczowe i dyplomy.

Wszystkim uczestnikom należą się brawa i gratulacje za reprezentowaną wiedzę, kulturę osobistą oraz umiejętność radzenia sobie z tremą. Dlatego nagrodzono ich pamiątkowymi dyplomami i upominkami, a nauczyciele przygotowujący uczniów otrzymali podziękowania.

Przebieg konkursu uświetnił występ małych aktorów ze Szkolnego Koła Teatralnego pod opieką pań: Anny Klag i Ireny Dulanowskiej. Uczniowie z klas II zaprezentowali gościom inscenizację pt. „Jaś i Małgosia”.
Za organizacje konkursu, jak co roku, odpowiedzialne były panie Bogumiła Gut oraz Małgorzata Kapłon.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group