Czwartek, 29 lutego
Imieniny: Lutosława, Romana
Czytających: 1194
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Strzegom: Atrakcja dla rowerzystów

Poniedziałek, 20 marca 2023, 13:00
Autor: red
Strzegom: Atrakcja dla rowerzystów
Fot. UMWD
W Strzegomiu mamy sporą grupę sympatyków i amatorów jazdy na rowerze. Między innymi dla nich, ale też dla turystów, ma powstać w naszym mieście rowerowy park umiejętności z wykorzystaniem naturalnego ukształtowania terenu na szczycie Wzgórza Bazaltowego, w bliskim sąsiedztwie odrestaurowanego niedawno Fortu Gaj i wiatraka prochowego.

Strzegomski samorząd planuje budowę tego atrakcyjnego obiektu sportowego w ramach zadania pn. "Budowa Dolnośląskiego Rowerowego Parku Umiejętności w Strzegomiu". Wiele zależeć będzie od tego, czy uda się pozyskać dofinansowanie z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego i ze środków pochodzących z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej. Z analizy wynika, że koszt budowy takiego parku rowerowego wyniósłby ok. 900 tys. zł brutto.

W jego skład - zgodnie z projektem - ma wejść tor treningowy o długości ok. 1137 m (dodatkowo przeszkody) i pętla XC o długości ok. 684 m (plus przeszkody). Całkowita dł. ścieżek ma wynieść 1821 m, a dł. przeszkód - ok. 483 m, w tym elementy drewniane 147 m i inne elementy 336 m. Dodatkowo przewiduje się budowę toru ziemnego pump track o dł. 60-70 m, mini pump track o dł. ok. 38 m i placu manewrowego.

- Lokalizacja obok Fortu Gaj i wiatraka prochowego stanowią świetne zaplecze do organizacji ciekawych wydarzeń o charakterze kulturalnym i rekreacyjnym. Warto podkreślić, że obiekt znajdowałby się w pobliżu Góry Krzyżowej, gdzie docelowo mają być stworzone trasy typu singletrack - informuje burmistrz Strzegomia Zbigniew Suchyta.

W gminie Strzegom nie ma sekcji kolarskiej oraz tras singletrack. Mieszkańcy zainteresowani tą dyscypliną sportu muszą realizować takie formy aktywności na obiektach w innych gminach. - Realizacja projektu umożliwi szkolenie dzieci i młodzieży na nowo powstałym obiekcie z wykorzystaniem profesjonalnych tras. Na terenie parku rowerowego planuje się prowadzenie zajęć skierowanych do uczniów klas III-VIII szkoły podstawowej, młodzieży szkół ponadgimnazjalnych i zainteresowanych osób dorosłych - podkreśla zastępca burmistrza Strzegomia Tomasz Marczak. - Powstanie obiektu będzie świetnym impulsem do utworzenia sekcji kolarskiej przy AKS-ie Strzegom oraz nawiązania współpracy z profesjonalnymi klubami działającymi w ościennych gminach - dodaje zastępca burmistrza.

Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem władz naszego miasta, rowerowy park umiejętności w Strzegomiu miałby powstać jeszcze w tym roku. Trzymamy kciuki za powodzenia tego interesującego przedsięwzięcia.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group