Poniedziałek, 25 października
Imieniny: Darii, Kingi
Czytających: 986
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jaworzyna Śląska: Atrakcyjny kwiecień

Czwartek, 30 marca 2017, 16:54
Autor: red
Jaworzyna Śląska: Atrakcyjny kwiecień
Fot. organizatorzy
Kwiecień w Muzeum Przemysłu i Kolejnictwa na Śląsku zapowiada się szalenie ciekawie, bogaty w wydarzenia, pociągi specjalne oraz specjalne akcje promocyjne i rabatowe.

Już 2 kwietnia, jeśli jeszcze nie podjęli Państwo decyzji, na jaki cel przekazać 1 proc. podatku, to podpowiedź można znaleźć w Parku Handlowym Auchan Bielany we Wrocławiu. Podczas wydarzenia „Pomagam, bo lubię!” będzie można poznać przedstawicieli Fundacji Ochrony Dziedzictwa Przemysłowego Śląska, której celem jest praktyczna ochrona wybranych obiektów poprzemysłowych, zaprezentowane też będą wybrane eksponaty z Muzeum Przemysłu i Kolejnictwa na Śląsku oraz będzie okazja do poznania Muzealnego Rozkład Jazdy na 2017 rok.

Już w następny weekend akcja „Polska zobacz więcej - weekend za pół ceny”, podczas której w dniach 31 marca - 2 kwietnia 2017 roku na terenie całego kraju można zwiedzać atrakcje turystyczne w okazyjnych cenach. Odwiedzającym Muzeum Przemysłu i Kolejnictwa na Śląsku w Jaworzynie Śląskiej oferujemy bilety na przejazd pociągiem po tzw. Trasie Parowozowej za pół ceny (12:00, 14:00 oraz 16:00). Skład naszego pociągu tworzy lokomotywa DEUTZ OMZ 122R 33124 z 1940 r. - najstarsza czynna lokomotywa spalinowa w Polsce oraz wagon letni. W trakcie przejazdu grupie towarzyszy Przewodnik.

Od 1 kwietnia zmieniamy godziny otwarcia Muzeum w weekendy, przedłużając czas otwarcia do godz. 18 00. Ponadto w każdy weekend zapraszamy na przejazdy po Trasie Parowozowej o godz. 12:00, 14:00 oraz 16:00.

Od 22 kwietnia już co weekend wznawia swoją działalność Kolejowe Bistro- baru szybkiej obsługi zorganizowanego w stylowym, oryginalnym wagonie barowym PKP z lat 70-tych XX wieku serwujące odwiedzającym oryginalne potrawy wprost z kotła parowozów.

Zgodnie z Rocznym Rozkładem Jazdy 29 kwietnia na tory wyruszy PIAST ŚLĄSKI - Muzealny Pociąg Specjalny z Jaworzyny Śląskiej przez Wrocław, Żmigród, Rawicz, Leszno do Wolsztyna. Pociąg na 24 Paradę Parowozów w Wolsztynie jedną z największych i najstarszych imprez poświęconych lokomotywom parowym. Rezerwacje na pociąg przyjmowane są mailowo rezerwacje@muzeatechniki.pl

Długi weekend majowy poświęcony będzie lokomotywą spalinowym - w ramach pikniku plenerowego - DIESEL FEST, podczas tych 9 dni, będziemy prezentować oraz organizować przejazdy zabytkowymi lokomotywami spalinowymi.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group