Czwartek, 2 grudnia
Imieniny: Piotra, Pauliny
Czytających: 930
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Autobusem, samochodem przez Świdnicę – będą duże utrudnienia

Sobota, 9 kwietnia 2011, 17:05
Aktualizacja: 17:08
Autor: GrA
Świdnica: Autobusem, samochodem przez Świdnicę – będą duże utrudnienia
Fot. Wiktor Bąkiewicz
Świdniczanie będą musieli uzbroić się w cierpliwość. W mieście trwają drogowe inwestycje, rozpoczynają się też kolejne. Będzie więc sporo objazdów i utrudnień.

Jeszcze w tym tygodniu zmiany czekają przede wszystkim mieszkańców ulicy Wałbrzyskiej. Od 13 kwietnia zamknięty odcinek ulicy Wałbrzyskiej ulegnie powiększeniu o odcinek ulicy Korczaka do ulicy Boduena, gdzie będzie kładziona nowa nawierzchnia. – Z uwagi na te zmiany musieliśmy wprowadzić zmiany na linii 50, 52 i 10 – wyjaśnia prezes świdnickiego Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji Wiktor Karol.

Z ruchu wyłączone zostaną ulice Wałbrzyska/Kusocińskiego, Korczaka oraz Wałbrzyska/Głowackiego. Przystanki zastępcze zostaną usytuowane:
- dla linii 50 i 52 przy ul. Leśnej na odcinku pomiędzy ul. Główną i Wrzosową,
- dla linii 10 przy ul. Leśnej na odcinku pomiędzy ul. Główną i Świętojańską.
- dla linii 10 (kier. Pogorzała) i 52 przy ul. Głowackiego przed budynkiem sąsiadującym z Urzędem Gminy Świdnica

- W najbliższym czasie czekają nas też spore zmiany w ruchu komunikacyjnym spowodowane budową Galerii Świdnickiej – zapowiada prezes Wiktor Karol. Prawdopodobnie w nadchodzącym tygodniu ruszy budowa drogi dojazdowej do Świdnickiej Galerii na odcinku od ulicy Równej i Mieszka. – Tutaj nie ma problemu, bo tymi trasami nie jest prowadzona komunikacja miejska – wyjaśnia Wiktor Karol. Największe utrudnienia w ruchu komunikacyjnym rozpoczną się jednak w chwili rozpoczęcia budowy ronda przy ulicy Westerplatte na wysokości galerii. – Jeszcze nie znamy dokładnego terminu rozpoczęcia tych prac, ale zdajemy sobie sprawę z tego, że utrudnienia będą bardzo duże. Dlatego mamy już przygotowaną komunikację zastępczą – tłumaczy Wiktor Karol. Wiadomo już, że wraz z rozpoczęciem przebudowy ulicy Westerplatte zamieni się ona w drogę jednokierunkową (w stronę centrum miasta). – W drugą stronę będzie trochę objazdów – zapowiada Wiktor Karol.

Inwestycję przy ulicy Westerplatte w całości sfinansuje firma Rank Progress.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group