Czytających: 1982

Świdnica: Awans Polonistów

Wtorek, 13 sierpnia 2019, 19:16
Aktualizacja: Czwartek, 15 sierpnia 2019, 10:18
Z wysokiego “C” rozpoczęli sezon 2019/2020 piłkarze Dabro–Bau Polonii–Stali Świdnica. Nasi czwartoligowcy pewnie pokonali w pierwszej rundzie Pucharu Polski na szczeblu okręgu wałbrzyskiego przedstawiciela klasy A – Sudety Dziećmorowice.

Zwycięstwo przyszło biało-zielonym łatwo i przyjemnie. Od samego początku gra toczyła się w zasadzie wyłącznie na połowie gospodarzy. Sudetom należą się jednak słowa uznania za ambicję i walkę do końca, choćby o honorowego gola mimo niekorzystnego rezultatu. Ta sztuka im się jednak nie udała, a świdniczanie wygrali aż 11:0!

Strzelanie rozpoczęliśmy już w 8. minucie. Piłkę w lewej flanki posłał w pole karne Daniel Orzechowski, a tam przytomnie zachował się Jakub Sikora, dopełniając formalności i otwierając wynik spotkania. Mimo kilku bardzo dobrych okazji długo przyszło nam czekać na kolejne trafienia. Ostatecznie na 2:0 podwyższyliśmy w 34. minucie. Wrzutkę Orzechowskiego strzałem głową wykończył Wojciech Szuba. Jeszcze przed prezerwą bramkarza rywali pokonali Daniel Orzechowski i Robert Myrta (2). Przy drugim golu Myrta dobił piłkę do sieci po poprzeczce ustrzelonej przez Brazylijczyka Edila De Souza Barrosa.

Po zmianie stron na murawie pojawiło się sześciu nowych graczy Dabro-Bau Polonii-Stali Świdnica. Każdy z nich był głodny gry i chciał przekonać do siebie trenera Rafała Markowskiego. Po dwa gole zaliczyli Kamil Szczygieł i Roland Emeka, po jednym Marcos Pauli Baumgarten oraz nasz kapitan Wojciech Sowa. W kolejnym rundzie naszym przeciwnikiem będzie kolejny przedstawiciel klasy A – Czarni Wałbrzych. Pojedynek rozegramy na wyjeździe w środę, 28 sierpnia.

Bardzo dobrze w Dziećmorowicach zaprezentowała cała świdnicka drużyna, na czele również z młodymi zawodnikami biało-zielonych. Dobrze wypadli nowi gracze, dla których był to debiut w oficjalnym spotkaniu Dabro-Bau Polonii-Stali Świdnica. Defensywę mocno w ryzach trzymali choćby Brazylijczyk Edil De Souza Barros (Concordia Elbląg), Patryk Paszkowski (Lechia Dzierżoniów), czy Patryk Michałek (Foto-Higiena Gać). Grą w pomocy dobrze kierował Damian Chajewski (Górnik Wałbrzych), a spustoszenie w polu karnym rywali siał nigeryjski snajper Roland Emeka John (AKS Strzegom). Teraz czas na start rozgrywek ligowych. W Czwartek, 15 sierpnia podejmiemy na świdnickim obiekcie GKS Mirków/Długołęka (godz. 14.00).

Sudety Dziećmorowice – Dabro-Bau Polonia-Stal Świdnica 0:11 (0:5)

Skład: B. Kot, Florian, Michałek (46′ Białas), Souza Barros, Paszkowski, Sowa, Szuba (46′ Stachurski), Chajewski (46′ Filipczak), Orzechowski (46′ Szczygieł), Sikora (46′ Baumgarten), Myrta (46′ Emeka).

Źródło: Polonia/Stal Świdnica