Środa, 19 stycznia
Imieniny: Henryka, Mariusza, Marty
Czytających: 491
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: Bal Sołtysa

Środa, 20 stycznia 2016, 6:40
Autor: opr.red.
Żarów: Bal Sołtysa
Fot. www.um.zarow.pl
Taki bal w gminie Żarów odbywa się nieprzerwanie od ponad dwudziestu jeden lat. Spotykają się tutaj sołtysi wraz z aktywnymi i zaangażowanymi mieszkańcami swoich sołectw, aby podsumować rok społecznej pracy i uroczyście rozpocząć kolejny. Wszyscy w tym roku spotkali się na świetlicy wiejskiej w Wierzbnej w sobotę, 16 stycznia, aby tam balować do białego rana.

W tym roku współgospodarzami Balu Sołtysa byli mieszkańcy Wierzbnej, którzy dołożyli wszelkich starań, aby impreza była udana dla wszystkich uczestników. Nad przebiegiem całej uroczystości czuwali nie tylko mieszkańcy sołectwa, ale przede wszystkim pracownicy żarowskiego Urzędu Miejskiego. - Ten bal to strzał w dziesiątkę. Organizowany jest w gminie Żarów od przeszło dwudziestu lat i co roku cieszy się dużym powodzeniem. I to chyba jedyna okazja i najlepsza, aby na jednej sali spotkali się wszyscy gospodarze wsi. Dziś nasza reprezentacja z Wierzbnej pokaże się w dość licznym składzie, co nie znaczy jednak, że brakuje przedstawicieli innych wsi. Cieszymy się, że to my możemy dziś wszystkich ugościć. Prócz pyszności, które przygotowywały nasze panie z Koła Gospodyń Wiejskich od kilku już dni, główną atrakcją będzie taniec z sołtysem i radną wsi Wierzbna - mówiła tuż przed oficjalnym rozpoczęciem balu radna Rady Miejskiej Zuzanna Urbanik.

Oficjalnego otwarcia Balu Sołtysa dokonał burmistrz Leszek Michalak wspólnie z radną Zuzanną Urbanik, sołtysem Wierzbnej Stanisławem Legiejewem oraz Gabrielą Nastałek-Żygadło z Urzędu Miejskiego w Żarowie.- Ten bal to już tradycja. Cieszymy się, że możemy dziś gościć u siebie przedstawicieli wszystkich wsi z terenu naszej gminy, a przede wszystkim sołtysów, którym dedykowany jest ten bal - cieszył się burmistrz Leszek Michalak.

Zabawa trwała do białego rana, a wśród gości nie zabrakło przede wszystkim tych, którym dedykowano ten bal, ale także przedstawicieli poszczególnych miejscowości: Pyszczyna, Krukowa, Bukowa, Pożarzyska, Mrowin, Łażan, Kalna, Marcinowiczek, Mikoszowej, Przyłęgowa, Mielęcina, Imbramowic i Wierzbnej. Zabrakło reprezentantów Siedlimowic, Bożanowa, Gołaszyc i Zastruża.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group