Sobota, 27 listopada
Imieniny: Waleriana, Maksymiliana
Czytających: 917
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: Bal Sołtysa

Czwartek, 26 stycznia 2017, 15:46
Aktualizacja: Poniedziałek, 30 stycznia 2017, 9:40
Autor: red
Żarów: Bal Sołtysa
Fot. UM Żarów
Taki bal w gminie Żarów odbywa się nieprzerwanie od ponad dwudziestu lat.

Spotykają się tutaj sołtysi wraz z aktywnymi i zaangażowanymi mieszkańcami swoich sołectw, aby podsumować rok społecznej pracy i uroczyście rozpocząć kolejny. Wszyscy w tym roku spotkali się w hotelu Żarmed w sobotę, 21 stycznia, aby tam balować do białego rana.

W tym roku współgospodarzami Balu Sołtysa byli mieszkańcy Mikoszowej i Mielęcina, którzy dołożyli wszelkich starań, aby impreza była udana dla wszystkich uczestników. Nad przebiegiem całej uroczystości czuwali nie tylko mieszkańcy sołectwa, ale także pracownicy żarowskiego Urzędu Miejskiego. - Ten bal to strzał w dziesiątkę. Organizowany jest w gminie Żarów od przeszło dwudziestu lat i co roku cieszy się dużym powodzeniem. I to chyba jedyna okazja i najlepsza, aby na jednej sali spotkali się wszyscy gospodarze wsi. Tradycyjnie główną atrakcją balu jest taniec z sołtysami i mamy nadzieję, że dziś nie będzie brakować chętnych do wspólnej zabawy. Dziękujemy reprezentacjom mieszkańców innych wsi za tak liczne przybycie - mówili Marta Wądołowska sołtys Mikoszowej i Witold Madej sołtys Mielęcina.

Oficjalnego otwarcia Balu Sołtysa dokonał burmistrz Leszek Michalak wspólnie z Romanem Koniecznym przewodniczącym Rady Miejskiej, radną Barbarą Zatoń oraz sołtysami Mikoszowej Martą Wądołowską i Mielęcina Witoldem Madejem. - Ten bal to już tradycja. Cieszymy się, że możemy dziś gościć u siebie przedstawicieli wszystkich wsi z terenu naszej gminy, a przede wszystkim sołtysów, którym dedykowany jest ten bal - cieszył się burmistrz Leszek Michalak.

Zabawa trwała do białego rana, a wśród gości nie zabrakło przede wszystkim tych, którym dedykowano ten bal, ale także przedstawicieli poszczególnych miejscowości.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group