Czwartek, 21 października
Imieniny: Urszuli, Jakuba
Czytających: 951
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Mrowiny: Bal Sołtysa w Mrowinach

Poniedziałek, 12 lutego 2018, 15:06
Aktualizacja: Środa, 14 lutego 2018, 12:59
Autor: red
Mrowiny: Bal Sołtysa w Mrowinach
Fot. UM Żarów
Tradycyjnie, w podziękowanie za zaangażowanie i całoroczną pracę na rzecz mieszkańców w gminie Żarów odbywa się Bal Sołtysa. Spotykają się tutaj sołtysi wraz z aktywnymi i zaangażowanymi mieszkańcami swoich sołectw, aby podsumować rok społecznej pracy i uroczyście rozpocząć kolejny. Impreza, po raz pierwszy odbyła się na niedawno zmodernizowanej świetlicy wiejskiej w Mrowinach.

W tym roku współgospodarzami Balu Sołtysa byli mieszkańcy Mrowin, którzy dołożyli wszelkich starań, aby impreza była udana dla wszystkich uczestników. Nad przebiegiem całej uroczystości czuwali nie tylko mieszkańcy sołectwa, ale także pracownicy żarowskiego Urzędu Miejskiego. Choć przygotowania trwały długo, wysiłek został nagrodzony.
- Ten bal to strzał w dziesiątkę. Organizowany jest w gminie Żarów od przeszło dwudziestu lat i co roku cieszy się dużym powodzeniem. I to chyba jedyna okazja i najlepsza, aby na jednej sali spotkali się wszyscy gospodarze wsi. Tradycyjnie główną atrakcją balu jest taniec z sołtysami i mamy nadzieję, że dziś nie będzie brakować chętnych do wspólnej zabawy. Dziękujemy reprezentacjom mieszkańców innych wsi za tak liczne przybycie - mówili organizatorzy Roman Konieczny przewodniczący Rady Miejskiej i Krystyna Popek sołtys Mrowin.

Oficjalnego otwarcia Balu Sołtysa dokonał burmistrz Leszek Michalak wspólnie z Romanem Koniecznym przewodniczącym Rady Miejskiej, sołtysem Mrowin Krystyną Popek i Gabrielą Nastałek-Żygadło z Urzędu Miejskiego w Żarowie.
- Ten bal to już tradycja. Cieszymy się, że możemy dziś gościć u siebie przedstawicieli wszystkich wsi z terenu naszej gminy, a przede wszystkim sołtysów, którym dedykowany jest ten bal. To jest także podziękowanie za wysiłek i zaangażowanie, jaki wkładacie Państwo w pracę na rzecz mieszkańców. Dziękujemy Wam za to, a dziś życzymy udanej zabawy - dziękował burmistrz Leszek Michalak.

Zabawa trwała do białego rana, a wśród gości nie zabrakło przede wszystkim tych, którym dedykowano ten bal, ale także przedstawicieli poszczególnych miejscowości. Chętnych do wspólnej zabawy nie brakowało i parkiet szybko zapełnił się roztańczonymi gośćmi.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group