Czwartek, 21 października
Imieniny: Urszuli, Jakuba
Czytających: 923
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Strzelce: Bartosz Kozina ze Szkoły Podstawowej w Strzelcach świętował swój sukces w Warszawie

Sobota, 24 czerwca 2017, 9:53
Autor: red
Strzelce: Bartosz Kozina ze Szkoły Podstawowej w Strzelcach świętował swój sukces w Warszawie
Fot. UG Marcinowice
W Warszawie, w Sali Kolumnowej Sejmu RP odbyło się uroczyste podsumowanie VII Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla dzieci „Bezpiecznie na wsi to podstawa – środki chemiczne to nie zabawa!", nad którym honorowy patronat sprawował Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi – Krzysztof Jurgiel.

Na galę rozdania nagród został zaproszony uczeń kl. II b Bartosz Kozina, jako jeden z 52 wyróżnionych uczestników z całej Polski. Chłopcu towarzyszyli rodzice, dyrektor szkoły p. Joanna Mazanka i wychowawczyni p. Joanna Kubicka oraz kierownicy KRUS ze Świdnicy i Wrocławia.

Dodatkową atrakcją tego dnia było zwiedzanie gmachu Sejmu oraz udział w warsztatach edukacyjnych zorganizowanych przez firmę Bayer Crop Science, w czasie których Bartek mógł poznać świat nauki, odkryć mechanizmy nim rządzące i nauczyć się rozumienia procesów zachodzących w organizmie człowieka, a także korzystać
z nowoczesnego sprzętu, np. mikroskopu z wyświetlaczem LCD, pracować na ekranie dotykowym z aplikacjami dotyczącymi ludzkiego ciała i zdrowia.

Warto nadmienić, że w tegorocznej edycji konkursu wzięło udział 34 332 uczniów z 2 642 wiejskich szkół podstawowych. Do etapu centralnego zakwalifikowano 96 prac plastycznych w kategoriach wiekowych kl. 0-3 i kl. 4-6. Komisja oceniła je nie tylko pod względem walorów estetycznych, ale też trafności zobrazowania idei konkursu oraz jego przesłania i wybrała do nagród 52 najlepsze, w tym pracę Bartosza.

Dyrektor szkoły, Rodzice i Bartek składają serdeczne podziękowania Panu wójtowi, Władysławowi Gołębiowskiemu, za pomoc w zorganizowaniu wyjazdu do stolicy.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group