Czwartek, 2 grudnia
Imieniny: Piotra, Pauliny
Czytających: 944
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Witoszów Dolny: Bartosz świetnie zna język angielski

Sobota, 15 kwietnia 2017, 9:18
Autor: red
Witoszów Dolny: Bartosz świetnie zna język angielski
Fot. Gmina Świdnica
Na 80 możliwych punktów zdobył aż 72. Mowa o Bartoszu Piekielnym, który w tegorocznej edycji konkursu zDolny Ślązaczek zdobył jeden z trzech najlepszych wyników z jęz. angielskiego.

Bartosz Piekielny, uczeń klasy VI Szkoły Podstawowej im. Ludwiki Wawrzyńskiej w Witoszowie Dolnym, podczas Gali Laureatów tegorocznej edycji dolnośląskich konkursów zDolny Ślązaczek i zDolny Ślązak Gimnazjalista odebrał nagrodę w Konkursie Języków Obcych Zdolny Ślązaczek. Bartek znalazł się wśród trzech najlepszych uczniów szkół podstawowych konkursu języka angielskiego i zdobył główną nagrodę osiągając 72 na 80 punktów.

zDolny Ślązaczek i zDolny Ślązak Gimnazjalista to konkursy przedmiotowe, których laureaci otrzymują zaświadczenia podpisane przez kuratora i tym samym nadają im uprawnienia egzaminacyjne i rekrutacyjne. zDolny Ślązaczek, adresowany do uczniów szkół podstawowych, to konkurs interdyscyplinarny, którego historia rozpoczęła się w 2003 r.

W tegorocznej edycji do konkursów na etapie szkolnym przystąpiło ponad 20 tys. uczniów ze szkół podstawowych i gimnazjów, a nagrodzono 318 z nich (102 ze szkól podstawowych i 214 z gimnazjów).

Uczniowie najpierw musieli przebrnąć przez etap szkolny i powiatowy, a następnie błysnąć w finale wojewódzkim. Organizatorami konkursów są Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego, Dolnośląskie Kuratorium Oświaty, Dolnośląski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli we Wrocławiu oraz Wyższa Szkoła Filologiczna we Wrocławiu.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group