Czwartek, 28 października
Imieniny: Szymona, Tadeusza
Czytających: 976
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Basen po liftingu

Środa, 13 grudnia 2017, 11:19
Aktualizacja: 11:21
Autor: red
Świebodzice: Basen po liftingu
Fot. UM Świebodzice
Gruntowna modernizacja świebodzickiej pływalni dobiega końca. Wraz z początkiem stycznia obiekt będzie ponownie oddany do użytku.

Remont krytej pływalni rozpoczął się w lipcu, dotyczył przede wszystkim gruntownej przebudowy szatni i natrysków, wydzielenie nowej strefy saun, budowę tężni solnej. W wydzielonym saunarium są 3 nowe sauny (sucha, z aromaterapią i parowa) oraz wanna schładzającą z wytwornicą lodu. Przebudowane zostało pomieszczenie holu wejściowego, zmodernizowana strefa natrysków i toalet z przystosowaniem kabiny i osprzętu dla osób niepełnosprawnych. Przebojem odnowionej pływalni będzie duże, aż 12-osobowe jacuzzi - w sumie będą dwa.

Wkrótce rozpocznie się napełnianie niecek basenowych. Nagrzewanie wody w basenach potrwa jednak minimum dwa tygodnie, w tym czasie będą także przeprowadzone odbiory końcowe i badania, m.in. Sanepidu.

- Cieszę się z zakończenia prac, terminy zostały zachowane i już w styczniu mieszkańcy będą mogli korzystać z nowych atrakcji. Jestem przekonany, że zmodernizowany obiekt spodoba się świebodziczanom i odwiedzającym obiekt gościom, mnie szczególnie przypadła do gustu tężnia solankowa, w której powstają opary solanki, mające zbawienny wpływ na nasze drogi oddechowe – mówi burmistrz Bogdan Kożuchowicz.

Modernizacja Wodnego Centrum Rekreacji to inwestycja w pełni finansowana z budżetu Gminy Świebodzice. Koszt unowocześnienie i uatrakcyjnienia obiektu to 2 mln zł. Finansowanie inwestycji rozłożone jest na lata 2017-2018.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group