Piątek, 5 czerwca
Imieniny: Walerii, Waltera
Czytających: 492
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Będą omnibusami

Wiadomości: Region
Piątek, 30 października 2009, 7:34
Aktualizacja: 7:37
Autor: Dominka Krawczyk/Walbrzyszek
Fot. Walbrzyszek
Uczniowie ze szkół uczestniczących w projekcie „Każdy może zostać Omnibusem” otrzymali specjalistyczny sprzęt do nauki, który ma im pomóc rozwijać zainteresowania i umiejętności.

Ponad siedemset zestawów słuchawek i mikrofonów do nauki języków obcych, 26 nowoczesnych mikroskopów oraz dziesiątki słowników, filmów wideo, specjalnych tablic informacyjnych i cyfrowych aparatów fotograficznych trafiło w ręce uczniów dzierżoniowskich podstawówek i gimnazjów.
Wszystko w ramach autorskiego programu, na który urząd miasta pozyskał siedem milionów złotych. Trzyletni program, obejmujący szkoły z Dzierżoniowa, Serocka i Kluczborka, zakłada rozwój zainteresowań uczniów, takich jak nauka języków obcych, poznawanie najnowszych programów komputerowych czy naukę stosowania zdobywanych umiejętności w praktyce.

Pojawią się także zajęcia z umiejętności pracy w grupie i konstruktywnego rozwiązywania problemów. Wszystko w czterech blokach zajęć - „Z językiem obcym na Ty” „Od matematyki do przyrody”, „Komputer - źródło wiedzy”, „Młody biznesmen” - mających uzupełnić podstawowy program nauczania. Jedną z większych atrakcji projektu będą wspólne, wycieczki i zajęcia z uczniami szkół z partnerskich gmin. Zarówno ona jak i inne zajęcia są bezpłatne.

Urząd Miasta w Dzierżoniowie zapewnia, że zakup sprzętu to dopiero początek zakupów nowoczesnego wyposażenia placówek oświatowych.

Projekt realizowany będzie do końca 2012 r.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group