Czwartek, 28 października
Imieniny: Szymona, Tadeusza
Czytających: 978
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Będzie jaśniej na przejściach

Czwartek, 28 września 2017, 17:59
Autor: red
Świebodzice: Będzie jaśniej na przejściach
Fot. UM Świebodzice
Od tygodnia trwa montaż oświetlenia na czterech przejściach dla pieszych w Świebodzicach. Są to miejsca szczególnie uczęszczane, a z racji dużego ruchu kołowego, należące do wyjątkowo niebezpiecznych.

Oświetlenie montowane jest w ramach dużego projektu unijnego, związanego z ograniczaniem skutków niskiej emisji, na który Gmina Świebodzice uzyskała dofinansowanie za pośrednictwem Aglomeracji Wałbrzyskiej. Przypomnijmy tylko, że wartość całego projektu (a w jego skład wchodzi szereg działań, m. in. przebudowa oświetlenia, budowa Centrum Przesiadkowego, ścieżek rowerowych czy zakup czwartego autobusu) to 7 433 750,56 PLN, dofinansowanie 6 110 786,96 PLN.

Jaśniej i bezpieczniej będzie na dwóch przejściach dla pieszych przy ul. Wałbrzyskiej (ruchliwa droga krajowa i wojewódzka), Strzegomskiej oraz Mieszka I (Osiedle Piastowskie, okolice Biedronki).

O doświetlenie przejść występowali mieszkańcy poprzez zgłoszenia do budżetu obywatelskiego, a także radni miejscy – chociażby przewodniczący Komisji Bezpieczeństwa RM Jarosław Dąbrowski.

- Jest to zadanie bardzo potrzebne, przed nami okres jesienno-zimowy, gdy szybko zapad zmrok, a wówczas spada także widoczność na drodze, co stanowi szczególne niebezpieczeństwo dla pieszych – mówi Bogdan Kożuchowicz, burmistrz Świebodzic.

Montaż oświetlenia ma się zakończyć w ciągu najbliższych kilku dni.

To już trzecie zadanie w ramach niskiej emisji, które jest w trakcie realizacji. Z początkiem września rozpoczęła się przebudowa Placu Dworcowego, rusza także budowa ścieżek rowerowych.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group