Wtorek, 25 stycznia
Imieniny: Miłosza, Pawła
Czytających: 571
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Będzie następna królowa

Piątek, 13 lipca 2018, 13:17
Autor: red
Świebodzice: Będzie następna królowa
Fot. UM Świebodzice
Na Osiedlu Piastowskim w Świebodzicach trwa budowa nowej ulicy – Królowej Jadwigi. Droga na odcinku ponad 200 metrów ma już wykonaną nawierzchnię z kostki betonowej, podobnie chodnik. Łącznie cała ulica liczyć będzie 365 metrów.

W ramach zadania zostały wykonane prace podziemne: budowa sieci kanalizacji sanitarnej i deszczowej i sieci wodociągowej. Ulica będzie miała także nowoczesne, LED-owe oświetlenie. Koszt budowy ulicy to ponad 1 mln zł i finansowany jest w stu procentach z budżetu gminy Świebodzice. Termin realizacji – do końca listopada.
Przy ul. Królowej Jadwigi powstaje osiedle domów wielorodzinnych, które cieszy się ogromnym zainteresowaniem nie tylko samych świebodziczan, ale także mieszkańców okolicznych miast

Jest to dynamicznie rozwijający się obszar miasta, kilka miesięcy temu miasto oddało do użytku bardzo duże zadanie - ulicę Królowej Elżbiety, która kosztowała 4,5 mln zł i była realizowana w II etapach. Ta rozbudowująca się część osiedla posiada obecnie bardzo nowoczesną infrastrukturę drogową i przyciąga nie tylko zainteresowanych kupnem mieszkania, ale i nowych inwestorów.

- Nowa infrastruktura drogowa ma służyć mieszkańcom, poprawiać komfort codziennego życia. Dlatego po wykonaniu ul. Królowej Elżbiety natychmiast przystąpiliśmy do budowy ulicy Królowej Jadwigi, będącej naturalnym przedłużeniem komunikacyjnym – mówi burmistrz Bogdan Kożuchowicz. – Cieszę się, że miejskie inwestycje powodują coraz większe zainteresowanie tym obszarem nie tylko developerów, ale także mieszkańców okolicznych miast, którzy kupują tu domy i mieszkania i wybierają Świebodzice do osiedlenia się. To dowód, że nasze miasto postrzegane jest jako rozwijające się i atrakcyjne pod wieloma względami.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group