Sobota, 13 lipca
Imieniny: Małgorzaty, Henryka
Czytających: 833
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Borów: Będzie nowy chodnik w Borowie

Piątek, 21 października 2011, 1:32
Aktualizacja: 1:34
Autor: UG Dobromierz
Borów: Będzie nowy chodnik w Borowie
Fot. UG Dobromierz
Długo oczekiwana przez mieszkańców Borowa inwestycja wreszcie się rozpoczęła. Mowa o nowym chodniku, jaki powstaje właśnie przy drodze powiatowej nr 2924D. O realizację zadania wnioskował wójt Jerzy Ulbin, dostrzegając problemy mieszkańców Borowa, dla których brak wydzielonej części dla pieszych był sporym problemem. Chodnik powstanie dzięki pomocy powiatu świdnickiego i sponsorów.

O realizację zadania od początku kadencji ubiegały się gminne władze. Wiadomo przecież, że ze środków, jakie deklarował powiat świdnicki nie byłoby możliwe zrealizować go w całości. Kilkumiesięczne starania wójta, który szukał pozostałych funduszy zaowocowały wielką pomocą ze strony darczyńców.

Wykonawca wyłoniony w drodze przetargu – Kopalnie Piaskowca Radków, inwestycję rozpoczął 10 października br. Stare krawężniki już są zastąpiono nowymi. Te zdemontowane zostały złożone w Zakładzie Obsługi Komunalnej w Dobromierzu. Nawierzchnię pokryje kostka granitowa. Wykonano już wjazdy do posesji, które obniżono w taki sposób, by mieszkańcy mogli swobodnie dostać się do swoich domów. Łącznie nowy chodnik powstanie na ok. 760 metrach kwadratowych powierzchni.

Świdnickie Starostwo Powiatowe przeznaczyło na ten cel 50 tys. zł, zaś 180 tys. zł przekazali darczyńcy. To z pewnością nie ostatnia tego typu inwestycja w Borowie. Władze gminy starają się nie przechodzić obojętnie obok problemów, z jakimi borykają się nasi mieszkańcy, szczególnie jeśli chodzi o bezpieczeństwo.

Jeśli wszystko pójdzie dobrze z planem już w przyszłym roku ruszy budowa równie długo oczekiwanej inwestycji – świetlicy wiejskiej.

(Urząd Gminy Dobromierz)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group