Poniedziałek, 26 października
Imieniny: Damiana, Lucjana
Czytających: 608
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Będzie piękny skwer

Wiadomości: Strzegom
Wtorek, 27 stycznia 2015, 7:53
Aktualizacja: 11:55
Autor: red.
Fot. UM Strzegom
U zbiegu ul. Świdnickiej i ul. Kasztelańskiej w Strzegomiu trwają obecnie prace związane z modernizacją znajdującego się tam skweru. Już niedługo miejsce to zmieni swój dotychczasowy – nieciekawy – wygląd i będzie cieszyć oczy spacerujących tamtędy strzegomian.

Przebudowa tego terenu jest ściśle związana z trwającym do niedawna remontem ulicy Świdnickiej. - Chcieliśmy, by ten skwer nawiązywał swoim wyglądem do wyremontowanej ul. Świdnickiej. W ten sposób wszystko będzie się ładnie komponowało i uzupełniało - informuje Ewelina Kowalska, naczelnik Wydziału Gospodarki Komunalnej Ochrony Środowiska i Wsi w Urzędzie Miejskim w Strzegomiu.

Na terenie przebudowywanego miejsca powstaną nowe ciągi pieszych, które zostaną wykonane z odzyskanych płyt granitowych i kostki granitowej. Nasadzona będzie oczywiście nowa nawierzchnia trawiasta i 6 platanów. Teren wokół pomnika zostanie oczyszczony, a drzewa skorygowane. Całość zostanie dopełniona nowymi ławkami i koszami parkowymi. Prace potrwają do końca maja. Wykonawcą modernizacji skweru jest Zakład Usług Komunalnych sp. z o. o. w Strzegomiu. Koszt robót wynosi ok. 45 tys. zł.

(UM Strzegom)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group