Niedziela, 9 sierpnia
Imieniny: Edyty, Romana
Czytających: 569
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Będzie wesoło w szkołach

Wiadomości: Gmina Świdnica
Wtorek, 1 grudnia 2009, 9:34
Aktualizacja: 9:38
Autor: GŚ, opr. MaS
Fot. GŚ
Od kilku tygodni w naszych szkołach przybywa ciekawych rzeczy – dużych, miękkich klocków, piłek masujących i piankowych, kolorowych figur geometrycznych, ścianek wspinaczkowych, materaców do zabaw ruchowych. Tylko szaleć!

A są jeszcze drabinki, linki i siatki do wspinania, tory przeszkód, czy wreszcie różnorodne gry dydaktyczne (puzzle matematyczne, puzzle sylabowe, dynamiczne szablony, kostki do układania wzorków, trójwymiarowe puzzle, linijki wspomagające czytanie, konstrukcyjne zestawy geometryczne i wiele innych). Nie będzie się chciało siedzieć na lekcji...

Skąd ten wysyp? Gmina Świdnica otrzymała 35.948,00 zł dotacji w ramach rządowego programu „Radosna szkoła” z przeznaczeniem dla SP w Bystrzycy Górnej, SP im. Jana Pawła II w Grodziszczu, SP w Lutomi Dolnej oraz SP im. Ludwiki Wawrzyńskiej w Witoszowie Dolnym. Dwie pozostałe szkoły – SP w Mokrzeszowie i SP im. Mikołaja Kopernika w Pszennie złożyły wnioski do programu na następny rok.

Te kolorowe przedmioty to pomoce dydaktyczne, dzięki którym możliwe będzie realizowanie nowej podstawy programowej kształcenia ogólnego dzieci w wieku przedszkolnym i młodszym wieku szkolnym oraz stworzenie bezpiecznych i przyjaznych warunków organizowania zajęć szkolnych i zajęć opieki świetlicowej. Dzieci mają naturalną potrzebę ruchu, umożliwią im więc „wyżycie się” i zarazem będą usprawniać ich koordynację ruchowo-wzrokową, spostrzegawczość, sprawność i zdolności manualne. Będą także pobudzać ich wyobraźnię przestrzenną i kreatywność.

Oprócz miejsc do szaleństwa pojawią się też w szkołach miejsca odpoczynku i wyciszenia. Wszystko to na pewno spodoba się dzieciakom.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group