Poniedziałek, 25 października
Imieniny: Darii, Kingi
Czytających: 987
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Dolny Śląsk: Bezpieczeństwo podczas świąt

Poniedziałek, 22 grudnia 2014, 15:42
Aktualizacja: 15:44
Autor: red.
Dolny Śląsk: Bezpieczeństwo podczas świąt
Fot. KWP Wrocław
W okresie Świąt Bożego Narodzenia należy spodziewać się zwiększonej ilości samochodów na drogach, gdyż dla wielu osób święta, to także okazja do wyjazdu z domu i odwiedzenia najbliższych czy znajomych. Nad bezpieczeństwem wszystkich podróżujących czuwają policjanci. Funkcjonariusze prowadząc wzmożone kontrole na drogach województwa dolnośląskiego, apelują o spokojną i rozsądną jazdę oraz przestrzeganie przepisów ruchu drogowego.

Policjanci przede wszystkim starają się zadbać o bezpieczeństwo wszystkich podróżujących oraz w sytuacjach, gdy będzie taka potrzeba, ułatwić ruch pojazdów na drogach. Służbę w tym czasie na trasach naszego regionu pełnią patrole oznakowane, jak i nieoznakowane wyposażone w urządzenia do pomiaru prędkości i alkoholu w organizmie. Działania realizowane są także przy współpracy z funkcjonariuszami innych służb.

Policjanci zwracają szczególną uwagę m.in. na:
prędkość,
stan trzeźwości kierujących,
stosowanie przez kierowców i pasażerów pasów bezpieczeństwa oraz sposób przewożenia dzieci,
stan techniczny pojazdów
stosowanie elementów odblaskowych przez pieszych

Okres świąteczny, to także czas wzmożonych działań policjantów prewencji, którzy realizują swoje zadania w celu zapewnienia porządku publicznego oraz przeciwdziałania w okresie świąt zagrożeniom i negatywnym zjawiskom, m.in. w miejscach o dużym, z uwagi na ten okres, natężeniu ruchu. Funkcjonariusze zwracają szczególną uwagę m.in. na wybryki chuligańskie oraz przestępstwa i wykroczenia społecznie uciążliwe.

W okresie świąt pamiętajmy o właściwym zabezpieczeniu domów i mieszkań podczas naszej nieobecności. Przy okazji apelujemy do wszystkich osób planujących w tym okresie wyjazdy o to, aby wyruszali w drogę odpowiednio wcześniej, nie śpiesząc się. Tym, których czeka dalsza droga, doradzamy częstsze postoje i odpoczynek. Oczywiście zatrzymywać się powinniśmy zawsze w miejscach bezpiecznych. Unikajmy miejsc ustronnych, odosobnionych.

Siedząc przy świątecznym stole z rodziną, znajomymi, zwróćmy również uwagę na to, czy ktoś z nich, spożywając wcześniej alkohol, nie planuje w tym lub następnym dniu jazdy samochodem.Musimy pamiętać też, że w grudniu zmienne warunki atmosferyczne mogą kierowców zaskoczyć w każdej chwili, dlatego apelujemy do wszystkich o spokojną, wyważoną i rozsądną jazdę.

Ciesząc się świąteczna atmosferą najlepiej trzymać się zasady, że trochę wolniej znaczy o wiele bezpieczniej. Lepiej spóźnić się na spotkanie z rodziną niż w ogóle na nie dojechać.

(KWP Wrocław)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group