Niedziela, 28 listopada
Imieniny: Grzegorza, Zdzisława, Stefana
Czytających: 996
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Dolny Śląsk: „Bezpieczne Ferie 2013”

Środa, 23 stycznia 2013, 0:20
Aktualizacja: 0:21
Autor: red.
Dolny Śląsk: „Bezpieczne Ferie 2013”
Fot. KWP Wrocław
W związku z okresem ferii zimowych tak jak w latach ubiegłych do zadań wielu instytucji, w tym także Policji należy podjęcie działań zmierzających do zapewnienia bezpiecznego wypoczynku dzieci i młodzieży.

Działania te obejmą następujące obszary:

• bezpieczeństwo na drogach
• bezpieczeństwo w miejscu wypoczynku
• bezpieczeństwo w miejscu zamieszkania

Realizacja akcji „Bezpieczne Ferie 2012” przeprowadzana jest ze szczególnym uwzględnieniem terminu ferii wyznaczonego dla woj. dolnośląskiego, tj. w okresie od 28 stycznia do 8 lutego 2013 roku. Głównym celem działań jest zapewnienie bezpiecznego wypoczynku dzieciom i młodzieży, które uczestniczą w zorganizowanych formach wypoczynku jak i tym, które pozostały w miejscu zamieszkania.

Funkcjonariusze realizując przedsięwzięcie m.in. zorganizują spotkania z wychowawcami lub opiekunami oraz dziećmi poświęcone zasadom bezpieczeństwa, występującym zagrożeniom i sposobom ich unikania.

W okresie ferii policjanci będą ponadto:

• kontrolować miejsca pozostawione bez nadzoru, a stwarzające różnego rodzaju zagrożenia, zwłaszcza zbiorników wodnych oraz miejsc zimowych zabaw,
• kontrolować miejsca zorganizowanego wypoczynku,
• kontrolować miejsca sprzedaży alkoholu i wyrobów tytoniowych pod kątem sprzedaży osobom nieletnim, jak również miejsca, gdzie może dochodzić do handlu lub zażywania środków odurzających.

Realizując powyższe przedsięwzięcia policjanci będą współpracować z organizatorami wypoczynku zimowego oraz przedstawicielami innych służb oraz instytucji, w tym m.in. GOPR, Straży Gminnych, Straży Leśnych, Straży Rybackich.

Szczególne znaczenie w tym okresie ma bezpieczeństwo przewozu dzieci i młodzieży, dlatego też policjanci podczas ferii od 26 stycznia do 9 lutego 2013 roku będą prowadzili kontrole stanu technicznego autokarów. Od poniedziałku do piątku godzinach od 6.00 do 9.00, a w sobotę w godzinach od 6.00 do 8.00 we Wrocławiu przy ul. Ślężnej (parking przy Wzgórzu Andersa) będzie funkcjonował stały punkt kontroli autobusów, gdzie policjanci sprawdzać będą między innymi stan techniczny i wyposażenie autokarów oraz stan trzeźwości kierowców jadących z dziećmi na zimowy wypoczynek.

W okresie zimowego wypoczynku takie kontrole będą również realizowane na dolnośląskich drogach podczas wzmożonych działań drogowych.

Funkcjonariusze realizujący działania oprócz stanu technicznego i wyposażenia pojazdów, szczególną uwagę zwracać będą na:

• stan trzeźwości kierowców,
• przekraczanie dopuszczalnej prędkości,
• nieprawidłowe wyprzedzanie,
• stosowanie pasów bezpieczeństwa prze kierujących i pasażerów,
• zapisy tachografów celem sprawdzenia norm czasu odpoczynku i kierowania,
• prawidłowość załadunku bagażu i sprzętu zimowego

W przypadkach zaistnienia utrudnień w ruchu, policjanci podejmą czynności zmierzające do przywrócenia płynności oraz udzielą kierującym informacji o zaistniałych utrudnieniach w ruchu i zorganizują objazdy.

(KWP Wrocław)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group