Piątek, 22 października
Imieniny: Filipa, Halki
Czytających: 893
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Dolny Śląsk: Bezpiecznie podczas WOŚP na Dolnym Śląsku

Poniedziałek, 12 stycznia 2015, 7:30
Aktualizacja: 20:31
Autor: red.
Dolny Śląsk: Bezpiecznie podczas WOŚP na Dolnym Śląsku
Fot. KWP Wrocław
XXIII Finał WOŚP na Dolnym Śląsku przebiegł bardzo spokojnie. Nad bezpieczeństwem uczestników finału, w całym regionie czuwała większa liczba policyjnych patroli prewencyjnych, ruchu drogowego oraz funkcjonariuszy operacyjnych dolnośląskiej Policji. Odnotowano jedną kradzież puszki z wrocławskiego marketu, gdzie sprawcy zostali zatrzymani oraz trzy incydenty naruszenia zabezpieczeń w puszkach. To znacznie mniej niż podczas poprzednich edycji WOŚP.

Jak co roku, nad bezpieczeństwem uczestników Wielkiego Finału w całym regionie czuwała większa liczba policyjnych patroli prewencyjnych, ruchu drogowego oraz funkcjonariuszy operacyjnych. Oprócz czuwania nad bezpieczeństwem, policjanci przekazywali też wolontariuszom informacje o tym, na jakie zagrożenia mogą być narażeni i czego powinni unikać, aby bezpiecznie zbierać pieniądze. XXIII Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy na Dolnym Śląsku minął bardzo spokojnie. Na obszarze całego regionu Policja odnotowała zaledwie jedną kradzież puszki na datki, a więc znacznie mniej niż podczas poprzednich edycji WOŚP.

Do kradzieży puszki na datki doszło 10 stycznia br. w jednym z marketów na wrocławskich Krzykach. W wyniku działań podjętych przez funkcjonariuszy pionu operacyjnego z Komisariatu Policji Wrocław – Krzyki, wytypowano dwie osoby podejrzewane o ten czyn. Do zatrzymania doszło w miejscu w jednym z mieszkań. Podejrzani, to 23 – letni mężczyzna i 19 – letnia kobieta, mieszkańcy Wrocławia. W mieszkaniu funkcjonariusze odnaleźli też skradzioną puszkę. Jak ustalono część pieniędzy z puszki, po kradzieży kobieta wydała na zakupy. Pozostałą część pieniędzy zabezpieczono razem z puszką na datki.

Odnotowano też 3 incydenty, ujawnione podczas zdawania puszek, związane z naruszeniem ich zabezpieczeń.

(KWP Wrocław)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group