Sobota, 29 stycznia
Imieniny: Józefa, Franciszka, Zdzisława
Czytających: 530
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Bezpieczniej na przejściu dla pieszych

Środa, 20 maja 2015, 13:00
Aktualizacja: 13:02
Autor: red.
Świdnica: Bezpieczniej na przejściu dla pieszych
Fot. archiwum
Zwiększona obecność straży miejskiej z fotoradarem, a także nowe oznakowanie ograniczające prędkość do 50 km/h mają poprawić bezpieczeństwo przechodniów, szczególnie dzieci idących do szkoły, na przejściu dla pieszych przy skrzyżowaniu ulic Kazimierza Wielkiego, Jana Długosza i Bolesława Śmiałego w Świdnicy.

Dodatkowe zabezpieczenia to odpowiedź na apel mieszkańców osiedla Zawiszów do prezydent Świdnicy Beaty Moskal-Słaniewskiej. W piśmie skierowanym do władz miasta proszą o pomoc podkreślając, że przejście dla pieszych jest zbyt słabo zabezpieczone przed kierowcami, którzy często łamią przepisy ruchu drogowego i stwarzają zagrożenie dla pieszych, szczególnie dzieci.

Wspomniana przeprawa przez jezdnię jest jedną z lepiej zabezpieczonych w mieście, ponieważ posiada własną sygnalizację świetlną. To jednak zdaniem wnioskodawców jest niewystarczające i proponują montaż progów zwalniających. Instalacja tego typu urządzeń jest niemożliwa na tej klasie drogi, z wyjątkiem progów wyspowych. Te jednak nie stanowią żadnej przeszkody dla samochodów ciężarowych i autobusów, więc założonej roli by nie spełniły.

- Przejście dla pieszych na ulicy Kazimierza Wielkiego jest naszym zdaniem dobrze zabezpieczone. Przychylamy się jednak do próśb mieszkańców tego rejonu miasta i wprowadzamy dodatkowe zabezpieczenia, które po pierwsze zniwelują nadmierną prędkość rozwijaną tam przez kierowców i uczulą ich do zachowania szczególnej ostrożności. Po drugie pozwolą wyłapać tych uczestników ruchu drogowego, którzy nagminnie niestosują się do funkcjonującej tam sygnalizacji świetlnej – mówi prezydent Świdnicy, Beata Moskal-Słaniewska.

Oznakowanie o ograniczenie prędkości do 50 km/h ustawione zostanie na wjeździe do Świdnicy na wysokości skrzyżowania ulic Kazimierza Wielkiego i Tadeusz Ząbka.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group