Niedziela, 14 sierpnia
Imieniny: Maksymiliana, Alfreda
Czytających: 984
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: Bezpłatne dyżury specjalistów

Niedziela, 13 stycznia 2019, 13:03
Autor: red
Potrzebujesz pomocy? Ruszyły darmowe porady specjalistów. Mieszkańcy gminy Żarów mogą skorzystać z bezpłatnych konsultacji specjalistycznych u terapeuty uzależnień, psychologa, radcy prawnego, psychoterapeuty ds. pracy z osobami w kryzysie i terapeuty uzależnień w zakresie uzależnienia od narkotyków.

Bezpłatne poradnictwo specjalistyczne skierowane jest do dzieci, młodzieży oraz dorosłych mieszkańców gminy Żarów. Poradnictwo prowadzone jest przez Ośrodek Pomocy Społecznej w Żarowie. - Z darmowych porad może korzystać każdy mieszkaniec naszej gminy. Taka wizyta jednak będzie możliwa po wcześniejszym umówieniu się w Ośrodku Pomocy Społecznej przy ul. Armii Krajowej 54 w Żarowie (pokój nr 3). Na wizytę należy umówić się osobiście. Zgłoszenia przyjmowane będą również telefonicznie pod nr tel. 748 57 03 09. Osoby niepełnoletnie na pierwszą konsultację muszą zgłosić się z rodzicem/opiekunem prawnym. - mówi Marta Łoboda z żarowskiego Ośrodka Pomocy Społecznej.

Harmonogram dyżurów w 2019 roku:

terapeuta uzależnień - poniedziałek w godz. 8.30 - 11.30 - wstępna diagnoza, udzielanie poradnictwa i indywidualnych konsultacji terapeutycznych dla osób uzależnionych od alkoholu, pomoc osobom współuzależnionym, konsultacje dla rodzin osób uzależnionych, kwalifikowanie osób do udziału w grupie edukacyjno - motywacyjnej. Pomoc terapeutyczną w tym zakresie świadczy specjalista terapii uzależnień Pan Sławomir Czyż.

psycholog - wtorek w godz. 15.30 - 18.30 (3x w miesiącu) - udzielanie poradnictwa i indywidualnych konsultacji psychologicznych, wstępna diagnoza, interwencja kryzysowa, terapia krótkoterminowa, praca z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi. Pomoc w tym zakresie świadczy psycholog - Pan Kornel Łysyk.

radca prawny - czwartek w godz. 16.00 - 18.00 - świadczenie poradnictwa oraz konsultacji indywidualnych w zakresie prawa cywilnego, rodzinnego i prawa pracy. Radca prawny w ramach konsultacji nie pisze pism procesowych ani nie reprezentuje stron przed sądami i organami administracji publicznej. Pomoc prawna świadczona jest przez radcę prawnego - Mariusza Starke.

psychoterapeuta ds. pracy z osobami w kryzysie - poniedziałek w godz. 15.00 - 18.00 (2x w miesiącu) - świadczenie poradnictwa i indywidualnych konsultacji dla osób znajdujących się w kryzysie (po traumatycznym wydarzeniu, będących w przewlekłym stresie), ze szczególnym uwzględnieniem rodzin z problemem alkoholowym lub przemocą w rodzinie. Dyżur prowadzi psychoterapeuta - Pani Dorota Werner.

terapeuta uzależnień w zakresie uzależnienia od narkotyków - pierwsza środa miesiąca w godz. 15.00 - 17.00, wstępna diagnoza, udzielanie poradnictwa i indywidualnych konsultacji terapeutycznych dla osób uzależnionych od narkotyków i zagrożonych uzależnieniem, wstępna diagnoza, pomoc osobom współuzależnionym, konsultacje dla rodzin osób uzależnionych. Pomoc terapeutyczną w tym zakresie świadczy instruktor terapii uzależnień Pan Aleksander Krzysztof Matusiak.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group