Wtorek, 26 października
Imieniny: Damiana, Lucjana
Czytających: 952
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: Biblioteka w Żarowie zaprasza na spotkanie autorskie z Marciniem Koziołem

Poniedziałek, 25 marca 2019, 17:50
Autor: red
Żarów: Biblioteka w Żarowie zaprasza na spotkanie autorskie z Marciniem Koziołem
Fot. organizatorzy
W związku z przypadającym w kwietniu Międzynarodowym Dniem Książki Dla Dzieci biblioteka w Żarowie zaprasza na spotkanie autorskie z Marcinem Koziołem, pisarzem książek dla dzieci.

Spotkanie zaplanowane zostało na piątek, 5 kwietnia o godz. 12.30 w auli Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Żarowie. Bedzie to spotkanie multimedialne z lekturą „Skrzynia Władcy Piorunów” z serii „Detektywi na kółkach”, która jest obecnie lekturą uzupełniającą dla klas IV-VI. Spotkanie odbędzie się w ramach projektu realizowanego przez bibliotekę „Dyskusyjne Kluby Książki”.

– 2 kwietnia przypada Międzynarodowy Dzień Książki Dla Dzieci, jest to święto obchodzone od 1967 roku, w dniu urodzin słynnego duńskiego pisarza Hansa Christiana Andersena. Dzień ten ma na celu popularyzację książek dla dzieci oraz wspieranie czytania dla najmłodszych. Dlatego serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci do Żarowa na spotkanie autorskie z panem Marcinem Koziołem – mówiła Stanisława Biernacka dyrektor biblioteki w Żarowie.

Marcin Kozioł urodził się w 1977 roku. Jest autorem lektury szkolnej (dla klas 4-6) „Skrzynia Władcy Piorunów” i jej kontynuacji „Tajemnica Przeklętej Harfy”. Prowadzi rezerwat starych komputerów. Owocem komputerowych zainteresowań jest książka „Szalona historia komputerów”. Jest zapalonym podróżnikiem, zwiedził ponad 50 krajów. Ostatnio przejechał konno Kaukaz Mały. Książkowym odbiciem pasji podróżniczej jest nagradzana seria o Wombacie Maksymilianie – www.wombatmaksymilian.pl (m.in. najlepsza książka podróżnicza 2016 – Nagroda Magellana). A miłość do koni znalazła odzwierciedlenie w serii „Stajnia pod tęczą” (jej współautorką jest Katarzyna Dowbor) – www.stajniapodtecza.pl. Kiedy miał 16 lat zdobył magiczne stypendium i wyjechał do Szkocji, by uczyć się w Gordonstoun. Jak się okazało, trafił do miejsca, które było pierwowzorem Hogwartu, szkoły Harrego Pottera. Poznał wiele niezwykłych osób. Choć nie potrafi tego robić, tańczył na kameralnym pokazie przed samą Królową Elżbietą II i o mały włos nie wpadł wprost w objęcia Jej Królewskiej Mości, wywołując przerażenie na twarzach agentów specjalnych. Na festiwalu teatralnym w Edynburgu prezentował swoją farsę i wystąpił w niej w roli… królika.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group