Czwartek, 2 grudnia
Imieniny: Piotra, Pauliny
Czytających: 931
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Biedroneczki mają najfajniejszą palmę

Czwartek, 14 kwietnia 2011, 6:13
Aktualizacja: 10:05
Autor: GrA
Świdnica: Biedroneczki mają najfajniejszą palmę
Fot. Wiktor Bąkiewicz
Siedemnaście różnorodnych palm wielkanocnych walczyło w tym roku o laur tej najpiękniejszej w konkursie na najładniejszą palmę wielkanocną organizowanym już od kilku lat przez Świdnicki Ośrodek Kultury wspólnie z Kazimierą Momot.

- To nie jest wcale tak, że tradycja robienia palm wielkanocnych zanika. Właściwie Ci, którzy chcą, to palmy robią sami. Choćby ja sama. W tym roku planuję nawet zamiast wysyłania kartek z życzeniami podarować swojej rodzinie i znajomym własnoręcznie wykonane palmy – mówi Kazimiera Momot, przewodnicząca jury, inicjatorka i pomysłodawczyni świdnickiego konkursu na najładniejszą palmę wielkanocną. W tym roku hall świdnickiego teatru miejskiego wypełniło siedemnaście ponadmetrowych kolorowych i różnorodnych palm wielkanocnych przygotowanych przez przedszkolaków, świdnickich uczniów i pensjonariuszy instytucji miejskich. – Poziom tegorocznego konkursu był bardzo wyrównany – dodaje Kazimiera Momot.

Ale na laur tej najpiękniejszej zasłużyła ta wykonana przez grupę „Biedroneczek” ze Społecznego Przedszkola „Akademia Przedszkolaka”. – Nasza plama wykonana jest z żywych gałązek przyniesionych przez wszystkie nasze przedszkolaki oraz ozdobiona kwiatami z bibuły – mówi Wioletta Wilicka, która wraz z Eweliną Olek wspólnie ze świdnickimi sześciolatkami stworzyły zwycięską palmę. – Dzieci bardzo się przy niej napracowały – dodaje Wioletta Wilicka. W nagrodę przedszkole otrzymało czek na 200 złotych. II miejsce przypadło w udziale przedszkolakom z Przedszkola Miejskiego nr 4 w Świdnicy, III natomiast uczniom klas I-III ze Szkoły Podstawowej w Pszennie.

W tym roku jury postanowiło także wyróżnić palmy wykonane przez Dom Dziennego Pobytu „Przystań”, Miejskie Przedszkole nr 15 w Świdnicy, Ośrodek Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczy w Świdnicy oraz Szkołę Podstawową w Bystrzycy Górnej.

Wszystkie konkursowe palmy wielkanocne w Niedzielę Palmową w uroczystym korowodzie tradycyjnie już, jak co roku, organizowanym przez świdnicki zespół „Krąg” zostaną zaniesione do świdnickiej Katedry. Wcześniej o godzinie 11.00 zapraszamy wszystkich świdniczan do teatru miejskiego na spektakl przedstawiający ludowe obrzędy wielkanocne.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group