Sobota, 23 października
Imieniny: Marleny, Seweryna
Czytających: 875
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Strzegom: Biennale tuż, tuż…

Środa, 9 lipca 2014, 9:14
Aktualizacja: 11:15
Autor: red.
Strzegom: Biennale tuż, tuż…
Fot. użyczone
Już w najbliższą niedzielę, 13 lipca br. rozpocznie się w gminie Strzegom – po raz szósty – Strzegomskie Biennale Rzeźby w Granicie. Otwierające plener uroczyste spotkanie z artystami biorącymi w nim udział, odbędzie się w Centrum Aktywności Społecznej „Karmel”. Podczas spotkania zostaną przedstawieni uczestnicy pleneru oraz ich dorobek artystyczny.

W tegorocznej edycji tego prestiżowego wydarzenia wezmą udział znani rzeźbiarze z Polski i zagranicy: Martin Kuchar, Marie Seborova, Grażyna Jaskierska-Albrzykowska, Adam Wyspiański, Andrzej Szarek, Grzegorz Niemyjski, Zbigniew Frączkiewicz oraz Jerzy Fober, który jednocześnie jest komisarzem tegorocznego pleneru. Artyści przez pięć tygodni zmagać się będą z granitowymi bryłami, aby ostatecznie wydobyć z nich piękno i przekazać swoje przemyślenia. Zwieńczeniem ich pracy będzie wystawa rzeźb w Strzegomiu, która rozpocznie się 17 sierpnia. Rzeźby zdobić będą przestrzeń publiczną naszego miasta przez dwa lata, z miesięczną przerwą jesienią br., kiedy to zostaną zaprezentowane we Wrocławiu. Wernisaż wystawy w stolicy Dolnego Śląska odbędzie się 17 października br.

- Oprócz kluczowych wydarzeń biennale, mieszkańcy będą mogli wziąć udział w dwóch spotkaniach seminaryjnych, podczas których wysłuchają wykładów na temat korelacji sztuki i przemysłu oraz ich aspektów społecznych, a także zapoznani zostaną z postępami w pracach poszczególnych rzeźbiarzy. Artyści pojawią się również na zajęciach prowadzonych przez Strzegomskie Centrum Kultury w ramach akcji letniej dla najmłodszych, gdzie poprowadzą warsztaty rzeźbiarskie dla dzieci. Wszystkie okołoplenerowe wydarzenia oraz przebieg biennale śledzić będzie można na stronach internetowych Strzegomskiego Centrum Kultury oraz facebooku, a także na łamach „Gminnych Wiadomości Strzegom” – informuje Krzysztof Kalinowski, zastępca dyrektora Strzegomskiego Centrum Kultury.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group