Poniedziałek, 17 stycznia
Imieniny: Antoniego, Jana
Czytających: 627
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Dolny Śląsk: Bilans długiego majowego weekendu na Dolnym Śląsku

Poniedziałek, 6 maja 2013, 10:38
Aktualizacja: 10:39
Autor: red.
Dolny Śląsk: Bilans długiego majowego weekendu na Dolnym Śląsku
Fot. archiwum
Mniej wypadków i rannych. Więcej ofiar śmiertelnych i nietrzeźwych kierujących. Tak można podsumować wstępnie tegoroczny długi, bo praktycznie aż 10–dniowy weekend majowy. Pomimo wielokrotnych apeli o rozsądek, przestrzeganie przepisów i zasad bezpieczeństwa, najczęstszą przyczyną wypadków, szczególnie tych tragicznych w skutkach, była brawura, niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze, a skutkiem utrata panowania nad pojazdem, wypadnięcie z drogi i uderzenie w przeszkodę lub inny pojazd, jadący w przeciwnym kierunku.

Za nami długi, bo praktycznie 10-dniowy majowy weekend. Wielu z nas ruszyło na trasy w całym kraju. Duża liczba wypoczywających odwiedziła też turystyczne regiony Dolnego Śląska. Nie wszyscy kierowcy jednak, w obliczu spodziewanej wcześniej dobrej pogody, która ostatecznie spłatała figla, przestawili się na jazdę w trudnych warunkach drogowych – opady deszczu, śliska nawierzchnia, co w przypadku niedostosowania prędkości do tych warunków, w połączeniu z krętymi odcinkami dróg w regionach górzystych, doprowadziło w efekcie do poważnych zdarzeń drogowych.

Choć podczas tegorocznego majowego weekendu, w porównaniu do podobnego okresu roku ubiegłego, odnotowano statystycznie mniej wypadków i mniej rannych, to w tym roku więcej zdarzeń skończyło się niestety tragicznie. W okresie od 26 kwietnie do 5 maja 2013 r. na terenie województwa dolnośląskiego odnotowano łącznie 52 wypadki, w których rannych zostało 59 osób. Osiem z wymienionych wypadków to zdarzenia śmiertelne, w których zginęło 10 osób (5 kierujących, 2 pasażerów, motorowerzysta, rowerzysta i pieszy leżący na jezdni). Najczęstszą przyczyną tych zdarzeń drogowych była brawura oraz niedostosowanie prędkości do warunków atmosferycznych i panujących na drodze. Skutkowało to utratą panowania nad pojazdem, wypadnięciem z drogi i uderzeniem w przeszkodę lub inny pojazd, jadący w przeciwnym kierunku.

W tym roku, podczas długiego majowego weekendu, dolnośląscy policjanci zatrzymali więcej nietrzeźwych kierujących. Podczas działań prowadzonych na dolnośląskich drogach, funkcjonariusze ujawnili i zatrzymali 318 osób, które zdecydowały się wsiąść za kierownicę po wcześniejszym spożyciu alkoholu.

(KWP Wrocław)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group