Niedziela, 14 sierpnia
Imieniny: Maksymiliana, Alfreda
Czytających: 958
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Bilety na XXVIII Festwial Kwiatów już w sprzedaży!

Poniedziałek, 22 lutego 2016, 8:58
Autor: organizatorzy/opr.red.
Wałbrzych: Bilety na XXVIII Festwial Kwiatów już w sprzedaży!
Fot. organizatorzy
Zakochaj się w książańskiej wiośnie! W tym roku na naszych gości czeka prawdziwa eksplozja kolorów, fantazyjne motywy oraz cała masa atrakcji i występów artystycznych. Spędźcie ten weekend majowy w Zamku Książ, najpiękniejszym miejscu na ziemi, i bawcie się z nami podczas XXVIII Festiwalu Kwiatów i Sztuki!

Majowy „Festiwal Kwiatów i Sztuki” to sposób w jaki witamy powracającą do życia wiosnę: poprzez girlandy kwiatów, zachwycające aranżacje florystyczne, niesamowite występy artystyczne, pokazy i animacje, tańce dworskie oraz warsztaty formowania drzewek bonsai. W tym czasie Zamek Książ zamienia się w bijące serce Dolnego Śląska – to właśnie tu gromadzi się tysiące turystów, fascynatów roślin i miłośników ogrodnictwa z całej Polski.

Bajeczny wygląd zamku połączony z wyjątkowym programem artystycznym, sprawia, że „Festiwal Kwiatów i Sztuki” to jedna z najciekawszych, i na pewno najbarwniejszych, propozycji na spędzenie majówki w Polsce.W Książu kochamy kwiaty, a ich święto celebrujemy hucznie! Dzięki Stowarzyszeniu Florystów Polskich cały kompleks wręcz tonie w roślinach, a aranżacje kwiatowe mistrzów florystycznych w zamkowych salach przekraczają granice wyobraźni. Czy jesteście gotowi na ogromną dawkę kreatywności?

Tegorocznym motywem zostało „Święto Kolorów”, możemy się więc spodziewać odważnych inspiracji i niespotykamych zestwień kolorystycznych. Przygotujcie się na prawdziwą podróż do Krainy Czarów, ponieważ od 30 kwietnia do 3 maja będziecie wręcz „oczarowywani” stworzonymi przez nich dekoracjami!Oczywiście jak każdego roku do zamku przybędzie ponad 250 wystawców, a wraz z nimi wielu ogrodników, rękodzielników, jubilerów i gastronomów. Przed odwiedzającymi ukazany zostanie szeroki wybór roślin, cebulek kwiatowych, drzewek, ceramiki, produktów regionalnych i przedmiotów artystycznych: obrazów, biżuterii, dekoracji, minerałów.

Nie zabraknie również winnic, bioenergoterapeutów i… na pewno nie zabraknie niczego! W programie jak zawsze przewidziano również szereg atrakcji zarówno dla najmłodszych, jak i dla tych już całkiem dorosłych: wystawy, warsztaty florystyczne, projekcje, wykłady historyczne, tańce dworskie, pokazy cukiernicze

***

Program XXVIII Festiwalu Kwiatów i Sztuki aż pęka w szwach od atrakcji, które przewidzieliśmy dla naszych gości!

Od 30 kwietnia do 3 maja niespodziankom nie będzie końca! Jeżeli kochacie kwiaty to w tym roku Wasze serca zabiją naprawdę szybko: nie tylko zobaczycie wymyślne aranżacje florystyczne w zamkowych salach; dodatkowo codziennie podczas festiwalu odbędą się specjalne dla publiczności "Bitwy florystyczne", w ramach których na Waszych oczach rozegrają się emocjonujące zmagania utalentowanych florystów w przeróżnych konkurencjach!

To właśnie w tym roku odbędą się również II Mistrzostwa Florystyczne Polski - spośród 20 wybitnych florystów wyłoniona zostanie czołówka artystów tworzący najbardziej niesamowite dzieła w świecie roślin. Efekty ich zmagań, w tym ogromne konstrukcje oraz awangardowe aranżacje, zostaną zaprezentowane już w pierwszych dniach festiwalu.

W zamkowych salach z kolei wykonane zostaną zachwycające aranżacje flostyczne przez mistrzów tej dziedziny - tegorocznym motywem kwiatowym zostało "Święto Kolorów". Potraktujcie to jako obietnicę niesamowitych wrażeń estetycznych i inspirujących zestawień kolorystycznych!

Wszyscy, którzy kochają Daleki Wschód z pewnością wiedzą, że w kompleksie zamkowych sal ujrzymy największą w Polsce Narodową Wystawę Bonsai. To jedyn taka okazja! Ponadto już dzisiaj zapraszamy na warsztaty formowania drzewek bonsai przez światowej sławy bonsaistów, którzy przyjeżdżają do zamku z odległych części świata.

Najwięcej radości mają w sobie najmłodsi. Podczas tegorocznej edycji festiwalu zrobimy wszystko, by mieli jej oni jak najwięcej. Na przedzamczu przez prawie cały okres wydarzenia trwać będą warsztaty kwiatowe prowadzone przez Mistrzów florystycznych. We wnętrzach zamkowych z kolei odbywać się będą warsztaty cukiernicze dla dzieci - zakręcony lizak według własnego projektu? Nie tylko jedzenie słodyczy to ogromna radość, również ich produkcja daje dużo szczęścia.

Warto wspomnieć, że na tarasach zamkowych zostanie stworzona cała strefa atrakcji - oprócz wróżek, postaci z bajek i zamkowego kowala, do zamku przyjadą również animatorzy w wymyślnych strojach. Oczywiście tarasy zakwitną również tysiącem tulipanów i bedą się mienić od żywych barw.

Odwiedzających spragnionych wiedzy zapraszamy na wykłady w kilku blokach - jakie kwiaty kochała Księżna Daisy? Skąd wzięła się tradycja Festiwalu Kwiatów? Jakie tajemnice skrywają w sobie zamkowe podziemia? Dla naszych gości przewidzieliśmy szereg wykładów o tematyce historycznej!

Nie zabraknie oczywiście tańców, występów, projekcji filmowych czy atrakcji tak niezwykłych jak... puszczanie wielkich baniek. Czy jesteście gotowi na moc wrażeń i eksplozję kolorów? Bawcie się wraz z nami przez 4 dni festiwalu!

CENY BILETÓW: FOTO NR 2

***
WSKAZÓWKI DOJAZDU DO ZAMKU KSIĄŻ: FOTO NR 3

Wszyscy jadący drogą nr 35 z kierunku Wrocławia i Świdnicy powinni szukać parkingu na ul. Piastów Śląskich (mapka) przy Stadninie Koni lub w Parkingu Centralnym "w parku". Turystom przybywającym z kierunku Legnica, Jawor i Strzegom, dojeżdżającym do Świebodzic proponujemy przejazd ze Strzegomia na Dobromierz i wjazd do Świebodzic od strony Jeleniej Góry. Wszystkim rekomendujemy pozostawienie aut na parkingu na ul. Piastów Śląskich przy Stadninie Konie lub skorzystanie z Parkingu Centralnego w parku (mapka).

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group