Poniedziałek, 6 grudnia
Imieniny: Mikołaja, Jaremy
Czytających: 899
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica/kraj: Biskup apeluje o datki dla powodzian

Niedziela, 23 maja 2010, 7:44
Aktualizacja: Czwartek, 27 maja 2010, 21:10
Autor: KO
Świdnica/kraj: Biskup apeluje o datki dla powodzian
Fot. Wiktor Bąkiewicz
Prawie cała Polska walczy z wielką wodą. Fala kulminacyjna przechodzi przez województwo mazowieckie, inna fala zalewa Dolny Śląsk. Worki z piaskiem szykują mieszkańcy województw północnych. We Wrocławiu zalane jest osiedle Kozanów. Trudna sytuacja jest na Lubelszczyźnie i Podkarpaciu.

Dziś podczas mszy świętych księża w naszej diecezji odczytują następujący list biskupa Ignacego Deca:
Drodzy Diecezjanie!
W ostatnim czasie powódź dotknęła mieszkańców wielu rejonów Polski. Caritas Polska już włączyła się w niesienie pomocy mieszkańcom miejscowości dotkniętych klęską powodzi.
Na pomoc oczekują tysiące rodzin, które straciły dach nad głową oraz dorobek całego życia. Wśród nich są osoby starsze, wymagające szczególnej pomocy i troski. W związku z tym zwracam się uprzejmą prośbą o przeprowadzenie w niedzielę 30 maja br. zbiórki pieniężnej do puszek na rzecz poszkodowanych.
Ufam, że pozyskane środki pomogą nie tylko w zaspokojeniu najpilniejszych potrzeb życiowych, ale także ułatwią odbudowę domów, budynków gospodarczych, zakup narzędzi pracy oraz sprzętu domowego.
Wszystkich ludzi dobrej woli, zwłaszcza duchowieństwo, wspólnoty zakonne i wiernych, proszę o modlitwę w intencji poszkodowanych i ludzi niosących im pomoc.
Z pasterskim błogosławieństwem
+ Ignacy Dec
Biskup Świdnicki

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group