Środa, 1 grudnia
Imieniny: Edmunda, Natalii
Czytających: 980
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Bliskie spotkania z mistrzem Fredro

Poniedziałek, 9 września 2013, 10:52
Aktualizacja: 10:57
Autor: red.
Świebodzice: Bliskie spotkania z mistrzem Fredro
Fot. UM Świebodzice
Małpa w kąpieli, Paweł i Gaweł, Pan Jowialski, wreszcie Zemsta – te i inne utwory naszego znakomitego komediopisarza usłyszeliśmy podczas sobotniego Narodowego czytania Fredry w Świebodzicach.

Miłośnicy literatury spotkali się z tej okazji 7 września w Oddziale Dziecięcym Miejskiej Biblioteki Publicznej. Gości przywitała dyrektor Małgorzata Grudzińska, odczytując list od prezydenta RP Bronisława Komorowskiego, który jest inicjatorem narodowego czytania.

Akcja polega na tym, że do wspólnego czytania może włączyć się każdy z obecnych. Utwory hrabiego Fredry odczytali m. in. burmistrz miasta Bogdan Kożuchowicz, radni: Teresa Małecka i Jan Klepiec, a także dyrektorki placówek oświatowych i instytucji kultury w mieście: dyrektor Miejskiego Domu Kultury Agnieszka Gielata, Jolanta Styrna dyrektor SP 3 czy Ewa Limberger dyrektor SP 4 oraz Grażyna Sikorska, kierownik Wydziału Funduszy Zewnętrznych UM. Pana Jowialskiego czytano z podziałem na role, co także było dodatkową atrakcją.

* * *

"Narodowe Czytanie" to zainicjowana w 2012 roku przez prezydenta Bronisława Komorowskiego ogólnopolska akcja publicznego czytania największych polskich dzieł literackich. Czytanie zostało nazwane "narodowym", aby podkreślić jego powszechny i egalitarny charakter. Podstawowym celem przedsięwzięcia jest popularyzacja czytelnictwa, zwrócenie uwagi na potrzebę dbałości o polszczyznę oraz wzmocnienie poczucia wspólnej tożsamości.

(UM Świebodzice)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group