Poniedziałek, 17 stycznia
Imieniny: Antoniego, Jana
Czytających: 596
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Blisko 340 porcji amfetaminy i rower pochodzący z kradzieży

Wtorek, 2 października 2018, 13:06
Autor: red
Świdnica: Blisko 340 porcji amfetaminy i rower pochodzący z kradzieży
Fot. KPP Świdnica
Blisko 340 porcji handlowych środków psychotropowych w postaci amfetaminy, a także rower pochodzący z kradzieży zabezpieczyli funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy. Funkcjonariusze znaleźli blisko 90 porcji amfetaminy przy młodym mężczyźnie, a pozostałą część środków psychotropowych oraz rower w jego mieszkaniu.

Pełniąc służbę na terenie miasta funkcjonariusze Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy zatrzymali 20-letniego mieszkańca Świdnicy.

Przy mężczyźnie ujawniono plastikowe pudełko wraz z woreczkami strunowymi z zawartością białego proszku, który poddano badaniom na testerze narkotykowym. Okazało się, że zabezpieczona substancja to amfetamina. Łącznie przy mężczyźnie zabezpieczono blisko 90 porcji handlowych. Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie.

W toku dalszych czynności policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy dokonali przeszukania mieszkania mężczyzny, gdzie w szafie ubraniowej w jednej z kieszeni kurtki ujawniono pudełko plastikowe w środku którego znajdowało się 13 woreczków strunowych z zawartością białego proszku. Po przebadaniu na testerze narkotykowym potwierdziło się, że zabezpieczona substancja to amfetamina. Łącznie zabezpieczono w mieszkaniu blisko 250 porcji handlowych.

Policjanci zabezpieczyli również wagę elektroniczną oraz 50 sztuk woreczków strunowych pustych.
W mieszkaniu 20-latka zabezpieczono również 2 rowery górskie. Policjanci ustalili, że jeden z nich zdekompletowany pochodzi z kradzieży.
Rower skradziony został 27 września br. na terenie Świdnicy.

Mężczyzna w sprawie usłyszał już zarzuty, teraz Sąd zdecyduje o jego dalszym losie.

Przypomnijmy, że w świetle ustawy o przeciwdziałaniu narkomani, za posiadanie narkotyków grozi do 3, a gdy przedmiotem przestępstwa jest ich znaczna ilość, nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Natomiast handel narkotykami zagrożony jest karą do 8 lat pozbawienia wolności.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group