Wtorek, 7 grudnia
Imieniny: Ambrożego, Marcina
Czytających: 1056
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Blisko pół tysiąca osób zapisanych na II Zjazd Świdniczan

Piątek, 23 maja 2014, 14:30
Aktualizacja: 14:31
Autor: red.
Świdnica: Blisko pół tysiąca osób zapisanych na II Zjazd Świdniczan
Fot. archiwum
Wycieczki, spotkania w restauracjach, wspólny grill i dyskoteka, koncerty, a także wiele innych atrakcji – te i wiele innych atrakcji zaplanowano na II Integracyjny Zjazd Wszystkich Świdniczan, który odbędzie się od 21 do 24 sierpnia 2014 roku.

Rok temu Zjazd organizowaliśmy w ekspresowym tempie i wielu świdniczan nie mogło skorzystać z naszej propozycji ze względu na krótki czasu, jaki mieli na podjęcie decyzji. Zadeklarowali jednak chęć udziału w zjeździe tegorocznym, dlatego rejestracje ruszyła już w marcu. Na trzy miesiące przed Zjazdem swoją chęć udziału zgłosiło już pół tysiąca osób. To pokazuje, że nasz pomysł i ubiegłoroczna organizacja spodobały się świdniczanom w Polsce i za granicą – mówi Wojciech Murdzek, prezydent Świdnicy.

Ogromnym zainteresowaniem, podobnie jak przed rokiem, cieszą się wycieczki, podczas których świdniczanie zwiedzą bliższe i dalsze okolice, i które każdego dnia zakończy wspólny grill. Nie mniejszą atrakcją są zjazdowe gadżety – koszulki, kubki, maskotki itd., z których każdy uczestnik zapisujący się na zjazd może skomponować dowolny zestaw.

Na Zjazd Świdniczan, podobnie jak przed rokiem, zaproszeni są wszyscy ci, którzy urodzili się w Świdnicy przed wojną, jak też ci, którzy trafili tu po 1945 roku. Zapraszamy zarówno tych żyjących w mieście obecnie, jak i tych, którzy z różnych powodów stąd wyjechali. Jak pokazał I Integracyjny Zjazd Wszystkich Świdniczan, mieszkańcy naszego miasta mają ogromną potrzebę spotkania się i integracji.

Jak się zapisać?
Formularze zgłoszeniowe wydawane są w Informacji Turystycznej w świdnickim Rynku oraz w wieży ratuszowej. W tym roku uruchomione zostały także formularze, które można wypełnić on-line na stronie www.zjazdswidniczan.pl.

O II Integracyjnym Zjeździe Wszystkich Świdniczan
II Integracyjny Zjazd Wszystkich Świdniczan (21-24 sierpnia 2014 roku) to wielkie spotkanie wszystkich, obecnych i byłych mieszkańców Świdnicy. Zapraszamy tutaj także przedwojennych świdniczan narodowości niemieckiej, uchodźców greckich, którzy znaleźli tu azyl w l. 50. i 60. XX w., Żydów, którzy wyjechali w latach 50. i którzy zostali zmuszeni do emigracji po r. 1968, Polaków, którzy opuścili miasto w latach 70. i 80., Rosjan, którzy urodzili się tu w rodzinach pracujących dla wojsk Armii Radzieckiej, tych, którzy w poszukiwaniu pracy wyemigrowali w XXI w. Słowem wszystkich, którzy byli bądź są związani ze Świdnicą!

Organizatorami II Integracyjnego Zjazdu Wszystkich Świdniczan są Świdnicki Ośrodek Kultury, Miasto Świdnica oraz Lokalna Organizacja Turystyczna „Księstwo Świdnicko-Jaworskie”.

(UM Świdnica)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group