Środa, 8 grudnia
Imieniny: Marii, Makarego
Czytających: 955
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: Bo dobro dzieci jest najważniejsze

Niedziela, 6 stycznia 2013, 11:21
Aktualizacja: 11:22
Autor: red.
Żarów: Bo dobro dzieci jest najważniejsze
Fot. użyczone
Żarowska Młodzieżowa Rada Miejska aktywnie rozpoczęła nowy rok. Po udanych imprezach mikołajkowych i świątecznych, których była współorganizatorem przyszedł czas na kolejne aktywne inicjatywy. Tym razem popierają apel podpisania deklaracji warszawskiej, który wystosowany został przez Rzecznika Praw Dziecka Marka Michalaka.

W deklaracji podpisanej przez Marka Michalaka czytamy: „Wszystkich, którym los dziecka nie jest obojętny, dla których dobro drugiego człowieka i poszanowanie jego praw jest wartością nadrzędną, zachęcam do składania podpisów pod Deklaracją Warszawską. Ten symboliczny dokument przypomina o niezbywalnej godności dziecka, jego podmiotowości i wartości istoty ludzkiej. Wzywa dorosłych do podejmowania aktywności na rzecz zapewnienia każdemu dziecku szczęśliwego życia w świecie bez przemocy, dyskryminacji, zaniedbywania oraz innego złego traktowania”.

– Młodzieżowa Rada Miejska w Żarowie również poleca i zachęca mieszkańców gminy Żarów do złożenia swojego podpisu pod tą szlachetną akcją. W tym celu we wszystkich placówkach oświatowych na terenie gminy Żarów zostaną rozwieszone plakaty z informacją o akcji. Informacja taka zostanie również rozplakatowana na wszystkich gminnych słupach, tak aby dotarła do każdego mieszkańca. Będziemy zbierać podpisy, bo naprawdę warto – wyjaśnia Krystian Chęciek burmistrz Młodzieżowej Rady Miejskiej w Żarowie.

I ty możesz zostać sygnatariuszem deklaracji warszawskiej. Dołącz się do tej szlachetnej akcji i złóż swój podpis pod tym apelem. Bo wszystkie dzieci powinny być szczęśliwe!

(Magdalena Pawlik)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group