Czwartek, 4 czerwca
Imieniny: Franciszka, Karola
Czytających: 530
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Boisko lekkoatletyczne będzie w Świdnicy!

Wiadomości: Świdnica
Piątek, 28 marca 2014, 13:55
Aktualizacja: 13:56
Autor: red.
Fot. użyczone
Miasto Świdnica otrzyma dofinansowanie w ramach programu budowy urządzeń lekkoatletycznych „Dolny Śląsk dla Królowej Sportu”. Symboliczny czek z decyzją o przyznaniu funduszy z rąk marszałka województwa Cezarego Przybylskiego i wicemarszałka Radosława Mołonia w piątek, 28 marca odebrali wiceprezydent Waldemar Skórski oraz Tomasz Całka, dyrektor Gimnazjum nr 4.

Po dwóch Orlikach szykuje się kolejna inwestycja współfinansowana przez budżet Miasta Świdnicy i Województwa Dolnośląskiego. Jest ona też przykładem doskonałej współpracy samorządów wszystkich szczebli. Znaleźliśmy się w gronie 29 dolnośląskich gmin, które stworzą doskonałe warunki dla sportowego indywidualnego rozwoju dzieci i młodzieży – mówi wiceprezydent Skórski.

Wysokość dofinansowania dla jednego obiektu lekkoatletycznego wynosi do 50 proc. wartości zadania, nie więcej jak 300 tys. zł. Ponad drugie tyle wyłoży miasto ze swojego budżetu. Program zakłada budowę obiektu lekkoatletycznego składającego się z bieżni lekkoatletycznej 4-torowej z 6-torowym odcinkiem bieżni do sprintu, skoczni w dal wraz z zagospodarowaniem płyty wewnątrz bieżni na boisko do piłki nożnej lub boisko wielofunkcyjne. Nowy obiekt sportowy zostanie zlokalizowany na terenie Gimnazjum nr 4 przy ul. Jodłowej.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group