Poniedziałek, 1 czerwca
Imieniny: Jakuba, Konrada
Czytających: 550
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Bój o ogrody, starcie drugie

Wiadomości: Świdnica
Środa, 16 czerwca 2010, 18:22
Aktualizacja: 18:24
Autor: KO
Fot. Wiktor Bąkiewicz
Nie doszło do uchwalenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla rejonu ulicy Leśna. Działkowcy wygrali. Sprawa jest o tyle kontrowersyjna, że na sesji rady miejskiej pojawiła się poseł Anna Zalewska (Prawo i Sprawiedliwość), która kazała radnym PiS–u głosować przeciwko uchwale. Ostatecznie ani za, ani przeciw nie głosował nikt – uchwała wypadła w przebiegach, podczas głosowań nad poprawkami.

Jak przed miesiącem (pisaliśmy o tym tutaj), również teraz było gorąco. W obrady wkradła się nuta populizmu. Zresztą nic dziwnego, że rajcowie pokazywali wszem i wobec, że są za mieszkańcami – spora ich grupa pojawiła się na sesji.

- Nasza obywatelska propozycja brzmi tak: wziąć wzór z miast takich jak Paryż, Warszawa, gdzie ogrody działkowe istnieją – apelował działkowiec Józef Grabek.

- Ja dziękuję za możliwość uczestniczenia w tym spotkaniu razem z państwem – rozpoczęła swoje wystąpienie poseł Anna Zalewska. - Po pierwsze winne jestem przeprosiny za to, że doszło do zamieszania na ostatniej sesji, tak to czasami bywa, że są różne zdania. Radni Prawa i Sprawiedliwości tak samo jak i ja reprezentujemy grupę mieszkańców, między innymi Świdnicy. Potrzebowaliśmy czasu, żeby precyzyjnie móc zadeklarować, jak się zachowamy.

Pani poseł zaakcentowała, że plan dotyczy dwóch tysięcy mieszkańców.

- My z tymi mieszkańcami musimy być w zgodzie, dlatego klub Prawa i Sprawiedliwości będzie głosował przeciwko uchwale – powiedziała poseł Anna Zalewska.

-No właśnie... Miało być bez polityki – skomentował przewodniczący rady, Michał Ossowski. - Powiem tak: jestem sympatykiem PiS-, będę głosował na Jarosława Kaczyńskiego. Ale to wystąpienie, którego wysłuchaliśmy, ma niewielki związek z tym, czym się tu zajmujemy. Nie może być tak, że pojawia się poseł im mówi, jak członkowie PiS-u mają dziś zagłosować.
Ossowski

- To, co pani poseł powiedziała, już było wiadomo – stwierdził wiceprzewodniczący Krzysztof Lewandowski.

- To jest nie w porządku, żeby pan recenzował posła RP – zwrócił się do przewodniczącego radny Mariusz Barcicki.

Po burzliwej dyskusji radni zabrali się do głosowania poprawek. Gdyby wszystkie odrzucili, w następnym kroku mieliby przegłosować sam plan dla Leśnej. Ale nie odrzucili części z nich. To oznacza, że plan musi być przygotowany na nowo. Przygotowanie takiej koncepcji trwa miesiącami, a czasem nawet latami.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (11) Dodaj komentarz

~a-polityczna 16-06-2010 20:42
Drodzy zainteresowani-WYGRALIŚMY!!! Pierwsza "bitwa" za Nami. Pan w-ce prezydent Pałac poniósł sromotną klęskę....ale nie dlatego, że uwagi dotyczące projektu w Naszej sprawie zostały odrzucone...Pan super szanowny Pałac Ireneusz podczas Sesji nazwał zebranych w sali ludzi TUMANAMI! Cytuję: "Tumanom trzeba zwrócić uwagę!" wykrzyczał i wyszedł z sali. Za słowa swoje nie przeprosił, natomiast zrobił to Prezydent Murdzek. Mam nadzieję, że rządy tych Panów w Naszym mieście skończą się już wkrótce. Jeszcze raz gratuluję sukcesu:))
~Świdnica 16-06-2010 22:21
Nie chcemy Ireneusza Pałaca więc NIE GŁOSUJEMY na Wojciech Murdzka. Jak Wojtek zostanie Prezydentem to powie to co zawsze ,,Ja nie zostawię Irka" DZIĘKUJEMY PANU W LISTOPADZIE PANIE W.MURDZEK I PAŃSKIEJ WSPÓLNOCIE SAMORZĄDOWEJ ORAZ DOLNY ŚLĄSK XXI
~deVRIES 16-06-2010 22:45
a-polityczna Aniu, co wygraliście? To, że grupa działkowego interesu, podkręcona przez właścicieli Intermarche, zablokowała inwestycje wbrew oczekiwaniom reszty świdniczan?
~tambyłam 16-06-2010 23:55
de~VRIES o czym piszesz? bo chyba pojęcia nie masz? Działkowicze niczego nie zablokowali,właśnie market może powstać.Pani Posłance Annie Zalewskiej należą się duże wyrazy szacunku.Ja generalnie jestem sympatykiem PO,ale Pani Anna mimo,że z PIS,wykazała się przynajmniej zainteresowaniem problemem.I tym,że jest kobietą z honorem.Dała słowo i była. Ogromne dzięki i czapki z głów dla Pana Grabka,Rosińskiego,Jankowskiego za włożenie tyle trudu i zaangażowania dla sprawy Ogrodów.Gdzie byliśmy,my młodzi działkowicze?Podziwiam i wyrazy szacunku. A Ty drogi coś tam Vries,gdzie byłeś żeby przedstawić swoje racje!?I jakie miałeś racje?jakie były oczekiwania reszty świdniczan? jakie to inwestycje zablokowała?Konkrety,mój Panie! Czyżby sławetne budynki na Głowackiego? To są te inwestycje?
~działkowiczka 17-06-2010 0:04
~a polityczna-nie kumam,z tego co wiem to poprawki Pana Prezydenta zostały odrzucone? czyli działki zostają i Głowackiego też?I pan Pałac(no,nie napiszę mu pan z duzej) wyraził się ciut inaczej,"nie będę tumanom tłumaczył"
~działkowiczka 17-06-2010 0:38
Jestem wzruszona sprawnością strony...można pokomentować wirtualnie,ale z jaką częstotliwością? przecież za tydzień moje komentarze nikogo nie będą interesowały???
~ile razy? 17-06-2010 6:28
Kolejna wpadka Ireneusza Pałaca , w tej kadencji w czasie sesji potrafił nazwać dzieci dojeżdżające autobusami do szkoły ,, hałastrą" wczoraj mieszkańców nazwał ,,tumanami" bez względu kto czyj interes reprezentuje i co wygrał czy przegrał . Temu Panu nie wolno tak nazywać ludzi ze względu chociażby na stanowisko V-ce Prezydenta. Uważam , że samo przepraszam pod adresem obecnych na sali ze strony Pana Murdzka nie wystarczy tutaj powinny pójść większe sankcje.
~ 17-06-2010 10:33
hm...zawsze są "za" i "przeciw"..tak to w życiu bywa.. Drogi ~deVRIES..nie rozumiem, skąd pomysł, iż podkręcał działkowców ktokolwiek, ze, jak to ujęła Pani B. Murdzek-reszta Rady-oprócz klanu oczywiście-MANIPULUJE Nami..przecież ten protest był dla dobra Naszego, Naszych dzieci, Rodziców i Dziadków.. Czy Wspólnota Samorządowa i jej "przyboczni" przestaną Nas traktować jak te tumany z wypowiedzi Pałaca ?! Pani Murdzek Bogumila-siostra prezydenta, przyznała się na Sesji, ze przez 4 lata nie zabrała głosu ANI RAZU! Więc za co pytam brała kasę przez ten czas? Z przemowy, jaka "wypłynęła" nieśmiało z Jej ust mniemam, iż wypowiedzi publiczne nie są Jej mocną stroną i może faktycznie lepiej, że głosu nie zabiera. Co do oczekiwań reszty Świdniczan..nie sądzę,iż szkody wyrządzone przez Łukową, Plac św.Małgorzaty i od niedawna wieży ratuszowej nie są większym "złem" dla budżetu miasta niż działeczki i teren zielony przy Głowackiego, za sprzedaż których władze miasta chciały zapchać dziurę w budzecie.. ach te pieniążki...
~a-polityczna 17-06-2010 10:41
~działkowiczka Prościej-Nasze uwagi odrzucone przez prezydenta zostały przyjęte, za jakiś czas wróci więc projekt na Sesję, lecz działki i teren przy Głowackiego zostaną w nim w stanie pierwotnym. A Pałac powiedział dosłownie to, co napisałam, z resztą nie ważna forma, ważny sens słów. Dziwi mnie to, że na tym np. forum nie opisali tego incydentu.. Nie od dziś wiemy, iż bywają media zależne i niezależne. A komentarze czytają i będą czytać..warto sobie "ulżyć" :)
~deVRIES 17-06-2010 18:47
Dla wszystkich, którzy oglądali sesję, jest jasne, że Pałac nazwał tak Barcickiego oraz paru innych równie sprawnych intelektualnie radnych. Dla wszystkich, poza a - polityczną Anią.
~a-polityczna 17-06-2010 20:35
Drogi ~deVRIES.. Nie oglądałam Sesji niestety. To, co działo się na sali obrad w USC było polityczną "przepychanką" i ja doskonale o tym wiem. Próbowano Pana Ireczka wyprowadzić z równowagi..no i się udało... My, protestujący, chcieliśmy tylko jednego-odrzucenia veta Prezydenta w/s dwóch uwag, nie odrzucenia całego projektu, na tyle bezwzględni nie jesteśmy. Osiągnęliśmy Nasz cel..a czy była to tzw "kiełbasa wyborcza"czy nie..nie ważne.. A że akurat rok wyborczy się "trafił"to Nasze szczęście-Wasz (Wspólnoty) pech :) Ja tam obrażona nie jestem, bo tumanem się nie czuję. Pan Barcicki miał prawo poczuć się obrażony i miał prawo żądać przeprosin-Pan Pałac powinien był przeprosić publicznie, jednak słowo "tchórze"najwidoczniej rzuca tylko w innych. Orator wszak z Niego niezły hehe Ps. Dla Pana, drogi ~deVRIES, mogę być i Anią :)))

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group