Sobota, 27 listopada
Imieniny: Waleriana, Maksymiliana
Czytających: 1000
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Bój o ogrody, starcie drugie

Środa, 16 czerwca 2010, 18:22
Aktualizacja: 18:24
Autor: KO
Świdnica: Bój o ogrody, starcie drugie
Fot. Wiktor Bąkiewicz
Nie doszło do uchwalenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla rejonu ulicy Leśna. Działkowcy wygrali. Sprawa jest o tyle kontrowersyjna, że na sesji rady miejskiej pojawiła się poseł Anna Zalewska (Prawo i Sprawiedliwość), która kazała radnym PiS–u głosować przeciwko uchwale. Ostatecznie ani za, ani przeciw nie głosował nikt – uchwała wypadła w przebiegach, podczas głosowań nad poprawkami.

Jak przed miesiącem (pisaliśmy o tym tutaj), również teraz było gorąco. W obrady wkradła się nuta populizmu. Zresztą nic dziwnego, że rajcowie pokazywali wszem i wobec, że są za mieszkańcami – spora ich grupa pojawiła się na sesji.

- Nasza obywatelska propozycja brzmi tak: wziąć wzór z miast takich jak Paryż, Warszawa, gdzie ogrody działkowe istnieją – apelował działkowiec Józef Grabek.

- Ja dziękuję za możliwość uczestniczenia w tym spotkaniu razem z państwem – rozpoczęła swoje wystąpienie poseł Anna Zalewska. - Po pierwsze winne jestem przeprosiny za to, że doszło do zamieszania na ostatniej sesji, tak to czasami bywa, że są różne zdania. Radni Prawa i Sprawiedliwości tak samo jak i ja reprezentujemy grupę mieszkańców, między innymi Świdnicy. Potrzebowaliśmy czasu, żeby precyzyjnie móc zadeklarować, jak się zachowamy.

Pani poseł zaakcentowała, że plan dotyczy dwóch tysięcy mieszkańców.

- My z tymi mieszkańcami musimy być w zgodzie, dlatego klub Prawa i Sprawiedliwości będzie głosował przeciwko uchwale – powiedziała poseł Anna Zalewska.

-No właśnie... Miało być bez polityki – skomentował przewodniczący rady, Michał Ossowski. - Powiem tak: jestem sympatykiem PiS-, będę głosował na Jarosława Kaczyńskiego. Ale to wystąpienie, którego wysłuchaliśmy, ma niewielki związek z tym, czym się tu zajmujemy. Nie może być tak, że pojawia się poseł im mówi, jak członkowie PiS-u mają dziś zagłosować.
Ossowski

- To, co pani poseł powiedziała, już było wiadomo – stwierdził wiceprzewodniczący Krzysztof Lewandowski.

- To jest nie w porządku, żeby pan recenzował posła RP – zwrócił się do przewodniczącego radny Mariusz Barcicki.

Po burzliwej dyskusji radni zabrali się do głosowania poprawek. Gdyby wszystkie odrzucili, w następnym kroku mieliby przegłosować sam plan dla Leśnej. Ale nie odrzucili części z nich. To oznacza, że plan musi być przygotowany na nowo. Przygotowanie takiej koncepcji trwa miesiącami, a czasem nawet latami.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (11) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group