Sobota, 9 grudnia
Imieniny: Joanny, Wiesława
Czytających: 712
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Bójka w Rynku

Piątek, 12 sierpnia 2022, 17:50
Autor: red
Świdnica: Bójka w Rynku
Fot. Straż Miejska Świdnica
Wybrane interwencje świdnickiej Straży Miejskiej na zgłoszenia mieszkańców w okresie 5 do 11 sierpnia 2022 roku.

06.08.2022r. godz.17.10 – dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał telefoniczne zgłoszenie od pracownika ochrony jednego ze sklepów przy ulicy Rolniczej dotyczące dwóch nietrzeźwych mężczyzn przebywających w pobliżu sklepu. Jeden z nich leżał przy sklepie w stanie upojenia alkoholowego, a drugi usiłował wyłudzać pieniądze od przechodniów. Na miejscu strażnicy zastali dwóch bezdomnych, doskonale znanych z licznych wcześniejszych interwencji. Jeden z mężczyzn został przewieziony do wytrzeźwienia do Policyjnej Izby Zatrzymań, drugi oddalił się z miejsca zdarzenia. Za swoje czyny obaj odpowiedzą przed sądem.

07.08.2021r. godz.3.50 – dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie od operatora monitoringu wizyjnego dotyczące bójki w rejonie jednego z lokali w Rynku. W zajściu uczestniczyło około 8 osób. Na miejsce skierowano patrol straży miejskiej. Po chwili do strażników dołączył wezwany patrol Policji. Sytuacja została opanowana. Czynności wyjaśniające w tej sprawie prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Świdnicy.

08.08.2021r. godz.12.12 – dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie od operatora monitoringu wizyjnego dotyczące spożywania alkoholu w miejscu zabronionym przy Placu Drzymały. Skierowani na miejsce strażnicy potwierdzili głoszenie. Jedna osoba została ukarana mandatem karnym, w stosunku do drugiej strażnicy skierują wniosek o ukaranie do sądu.

09.08.2022r. godz.10.10 – dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał telefoniczne zgłoszenie dotyczące barszczu Sosnowskiego, rosnącego przy jednym ze sklepów na ulicy Ofiar Oświęcimskich. Na miejsce skierowano patrol straży miejskiej. Funkcjonariusze ustalili, że nie jest to groźna roślina lecz jej zupełnie niegroźny „kuzyn” – barszcz zwyczajny.

10.08.2022r. godz.10.53 – dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał telefoniczne zgłoszenie dotyczące kobiety leżącej na chodniku przy ulicy Długiej. Na miejsce skierowano patrol straży miejskiej. Patrol potwierdził zgłoszenie, z osobą tą nie można było nawiązać żadnego kontaktu. Wezwano również pogotowie ratunkowe. Funkcjonariusze ułożyli kobietę w pozycji bezpiecznej nadzorując ją do czasu przyjazdu karetki. Po wstępnym badaniu poszkodowaną przewieziono do szpitala. Przypominamy, iż w takich sytuacjach zgłoszenie należy dokonać w pierwszej kolejności do Centrum Powiadamiania Ratunkowego 112.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group