Czwartek, 21 października
Imieniny: Urszuli, Jakuba
Czytających: 948
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Boksy handlowe za symboliczną złotówkę – promocyjna propozycja dla osób bezrobotnych

Wtorek, 11 marca 2014, 13:05
Aktualizacja: 13:07
Autor: red.
Świdnica: Boksy handlowe za symboliczną złotówkę – promocyjna propozycja dla osób bezrobotnych
Fot. użyczone
Akcja Urzędu Miejskiego w Świdnicy promocyjnego wynajęcia lokali w Miejskim Domu Handlowym przynosi efekty. Już wkrótce bezrobotni rozpoczną działalność w obiekcie przy pl. Grunwaldzkim 12.

Na dolnej kondygnacji Miejskiego Domu Handlowego mamy niemal komplet najemców, natomiast na I piętrze jeszcze do niedawna wolnych było 9 boksów. Nowych najemców postanowiliśmy poszukać wśród osób bezrobotnych, które chcą rozpocząć działalność gospodarczą. Zaproponowaliśmy promocyjne stawki czynszu, a oprócz tego sporym atutem MDH jest dobra lokalizacja i małe nakłady konieczne do poniesienia na dostosowanie boksów do różnego rodzaju działalności – wylicza Arkadiusz Sobczak, dyrektor Departamentu Mienia Komunalnego Urzędu Miejskiego w Świdnicy.

Urząd promuje akcję wspólnie z Powiatowym Urzędem Pracy w Świdnicy. Efekty już są – dwie osoby zdecydowały się na wynajęcie w sumie 4 boksów, w których powstanie sklep z odzieżą sportową oraz drogeryjno-kosmetyczny. Wolnych pozostało jeszcze pięć boksów.

Zgodnie z nową propozycją dla osób rozpoczynających działalność gospodarczą, przez pierwszych 12 miesięcy czynsz najmu będzie wynosił symboliczne 1 zł/1 m2 + VAT (boksy o wymiarach 6-10 m2). Użytkownicy będą ponosili jedynie wspólne koszty eksploatacyjne (ogrzewanie, oświetlenie, sprzątanie hali) w wysokości 170 zł + VAT miesięcznie za jeden boks.

Na preferencyjne stawki czynszu mogą liczyć również osób, które już prowadzą działalność polegającą na: wytwarzaniu lub sprzedaży artykułów rękodzieła, biżuterii, pamiątek, cepelii, antyków oraz wyrobów regionalnych.
W tym przypadku przez pierwszych 12 miesięcy czynsz wynajmu będzie wynosił 5 zł/1 m2 + VAT. Użytkownicy będą ponosili również wspólne koszty eksploatacyjne.

Więcej informacji o akcji można uzyskać w Referacie Prywatyzacji Mienia i Nadzoru nad Mieniem Komunalnym Urzędu Miejskiego w Świdnicy (ul. Armii Krajowej 49, pok. 213, II p., tel. 74 5862 868).

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group