Środa, 12 sierpnia
Imieniny: Klary, Juliana
Czytających: 605
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Brązowy medal Daniela Bukowego w Budapeszcie!

Wiadomości: Budapeszt
Piątek, 8 czerwca 2012, 16:04
Aktualizacja: 16:04
Autor: MDvR
Fot. użyczone
Dwójka zawodników Świdnickiego Klubu Karate Daniel Bukowy i Kamil Gierula reprezentowała nasz kraj podczas Wagowych Mistrzostw Europy Karate Kyokushin rozgrywanych 2 czerwca w Budapeszcie. Kamil zajął ostatecznie piątą pozycję, Daniel wrócił do Polski z brązowym krążkiem.

Kamil Gierula stoczył trzy bardzo widowiskowe walki, dwie wygrywając przed czasem z zawodnikami z Węgier i Szwajcarii. Trzecią walkę o wejście do strefy medalowej, kontrowersyjnie przegrał z późniejszym mistrzem Europy. Ostatecznie Kamil w swoim debiutanckim starcie zajął 5 miejsce.

Daniel Bukowy - nasz kolejny reprezentant stoczył 4 walki podczas turnieju, pierwszą wygrywając zdecydowanie 4:0 z reprezentantem Francji. W drugiej Daniel wygrał z kilkukrotnym mistrzem Europy - Rumunem Nikolai Stojanem. W trzeciej również zdecydowanie zwyciężył z reprezentantem Niemiec, dzięki czemu dostał się do finałów. W półfinale Daniel spotkał się z aktualnym mistrzem Europy, gdzie stoczył bardzo wyrównany pojedynek, w którym pod koniec lekko przeważył przeciwnik z Ukrainy. Bukowy ostatecznie zajął 3 miejsce i trzeba dodać, że miał o jedną walkę więcej do stoczenia od swojego rywala.

Występ naszych reprezentantów możemy uznać za bardzo udany, czego dowodem są stoczone walki oraz wyniki. - Podziękowania kierujemy dla trenera - sensei Zbigniewa Romanowskiego za przygotowanie oraz wsparcie na turnieju. Dziękujemy również za pomoc medyczną i rehabilitacyjną dla pana Krzysztofa Januszko oraz doktora Marka Duszkiewicza – wyznają nasi zawodnicy.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group