Środa, 4 października
Imieniny: Rozalii, Franciszka
Czytających: 851
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Gniewków: Bronią praw dziecka

Środa, 23 listopada 2022, 13:41
Autor: red
Gniewków: Bronią praw dziecka
Fot. UG Dobromierz
Z okazji rocznicy uchwalenia Konwencji o prawach dziecka, UNICEF Polska zaprosiła wszystkie szkoły i przedszkola do włączenia się w obchody tego dnia. Szkoła Podstawowa w Gniewkowie odpowiedziała pozytywnie na to zaproszenie.

W poniedziałek, 21 listopada cała społeczność szkolna ubrała się na niebiesko solidaryzując się ze wszystkimi dziećmi na świecie, których prawa nie są respektowane. Uczniowie starszych klas wykonywali plakaty tematyczne, były piosenki, wiersze i teatrzyk kukiełkowy. Uczniowie poznali Rzecznika Praw Dziecka Mikołaja Pawlaka, ale przede wszystkim mówiąc o prawach, nawiązywali do patrona szkoły Janusza Korczaka, który jako pierwszy zwrócił uwagę na prawa dzieci i stał na straży ich przestrzegania. Janusz Korczak mawiał, że „kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”.

Więcej informacji o tej akcji i innych aktywnościach Szkoły Podstawowej w Gniewkowie można przeczytać na stronie: https://spgniewkow.szkolnastrona.pl/index.php?c=page&id=25 oraz na facebooku https://www.facebook.com/SzkolaPodstawowaWGniewkowie .

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group