Piątek, 22 października
Imieniny: Filipa, Halki
Czytających: 865
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: Budowa basenu jeszcze w tym roku

Sobota, 26 kwietnia 2014, 7:54
Autor: red.
Żarów: Budowa basenu jeszcze w tym roku
Fot. użyczone
W Żarowie powstanie basen. Inwestycja, tak długo wyczekiwana przez wszystkich mieszkańców. Zarząd województwa dolnośląskiego zdecydował o pełnym dofinansowaniu budowy projektu kompleksu basenowego. Oznacza to, że jeszcze w tym roku w Żarowie ruszy jego budowa.

Dobrą wiadomość żarowianom przekazał w piątek Jerzy Tutaj, członek zarządu Województwa Dolnośląskiego. - To będzie największa inwestycja na Dolnym Śląsku. Mieszkańcy Żarowa mają już dostęp do infrastruktury sportowej. Jest hala sportowa, boisko lekkoatletyczne i boisko sportowe Orlik. Teraz przyszedł czas na basen. A to, że powstanie on w Żarowie to również wielka zasługa burmistrza Leszka Michalaka, który z wielką determinacją zabiegał o tę inwestycję. Gratuluję tak wielkiego sukcesu – mówił Jerzy Tutaj, członek zarządu województwa dolnośląskiego.

Projekt budowy basenu opiewa na kwotę ponad 9 milionów złotych. Dofinansowanie ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej wyniesie 2,5 miliona złotych.- To bardzo dobra informacja dla wszystkich mieszkańców Żarowa. Dziś cieszę się razem z burmistrzem – cieszyła się poseł na Sejm RP Izabela Katarzyna Mrzygłocka.

Pierwsze prace budowlane basenu najprawdopodobniej ruszą jeszcze w czerwcu. - Projekt budowy basenu w Żarowie nie tylko przeszedł pomyślnie ocenę formalną, ale otrzymał również największe dofinansowanie. Cieszę się i jednocześnie składam ogromne podziękowania dla marszałka Jerzego Tutaja, poseł na Sejm RP Katarzyny Izabel Mrzygłockiej i radnego sejmiku województwa dolnośląskiego Marka Dyducha, którzy z wielkim zaangażowaniem wspierali powstanie tej inwestycji – podkreślał burmistrz Leszek Michalak.

Dziś oficjalnie Jerzy Tutaj z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego przekazał na ręce burmistrza uchwałę sejmiku przyznającą gminie Żarów dofinansowanie na budowę basenu w kwocie 2,5 miliona złotych.

(Magdalena Pawlik)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group