Niedziela, 5 grudnia
Imieniny: Krystyny, Sabiny
Czytających: 981
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: Budowa kanalizacji na osiedlu domków jednorodzinnych

Poniedziałek, 15 października 2018, 15:40
Autor: red
Żarów: Budowa kanalizacji na osiedlu domków jednorodzinnych
Fot. UM Żarów
Rozpoczynamy kolejną inwestycją wodno–kanalizacyjną na terenie naszego miasta. Burmistrz Leszek Michalak podpisał umowę na budowę kanalizacji sanitarnej na ulicy Świerkowej, Modrzewiowej i Jesionowej w Żarowie.

Pierwsze prace budowlane rozpoczną się niebawem, a sama inwestycja ma potrwać do końca listopada. Wykonawcą zadania jest żarowski Zakład Wodociągów i Kanalizacji.
- Ruszamy z kolejnymi pracami na osiedlu domków jednorodzinnych w Żarowie. Zakres rzeczowy podpisanej umowy obejmuje budowę kanalizacji sanitarnej na ul. Świerkowej oraz Modrzewiowej wraz z wykonaniem przepustów pod ścieżkę rowerową pod planowane przyłącza - mówi burmistrz Leszek Michalak.

Budowa kanalizacji sanitarnej na ul. Świerkowej, Modrzewiowej i Jesionowej - I etap realizowana jest w ramach zadania inwestycyjnego "Uporządkowanie gospodarki ściekowej na terenie Aglomeracji Żarów poprzez budowę kanalizacji sanitarnej w miejscowości Łażany - dotyczy budowy kanalizacji sanitarnej na ul. Świerkowa, Modrzewiowa i Jesionowa w Żarowie". Inwestycja kosztować będzie dokładnie 253.195,50 złotych.
- Jest to kolejna inwestycja długo wyczekiwana przez naszych mieszkańców. Na terenie domków jednorodzinnych powstały ścieżki rowerowe i chodniki, a teraz przyszedł czas na budowę kanalizacji sanitarnej pod planowane przyłącza. Będą to kolejne prace wodno-kanalizacyjne zrealizowane na tym terenie. W pierwszym etapie zadania zostały wykonane prace związane z budową sieci kanalizacji sanitarnej w pasie drogowym ulic Wierzbowej, Brzozowej, Bukowej i Jodłowej w Żarowie. Teraz inwestycja swoim zakresem będzie obejmować kolejne ulice na osiedlu domków jednorodzinnych - podkreśla radny Rady Miejskiej Mariusz Borowiec.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group