Niedziela, 16 czerwca
Imieniny: Anety, Justyny
Czytających: 1388
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: Budowa sieci światłowodowej

Sobota, 13 lutego 2021, 9:04
Autor: red
Żarów: Budowa sieci światłowodowej
Fot. UM Żarów
Na terenie gminy Żarów trwają prace związane z budową nowoczesnej sieci światłowodowej umożliwiającej dostęp do szerokopasmowego Internetu.

Inwestycję, która współfinansowana jest przez Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego w ramach rządowego Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa, realizuje Tauron Obsługa Klienta Sp. z o.o. Wykonanie zadań projektowych oraz nadzór nad budową sieci światłowodowej zostało powierzone firmie ATEM – Polska Sp. z o.o. W ramach projektu powstanie sieć światłowodowa umożliwiająca dostęp do Internetu z prędkością co najmniej 100 Mb/s.

Inwestycja przebiegać będzie przez miejscowości: Żarów, Mrowiny, Łażany, Imbramowice, Pyszczyn, Kruków, Zastruże, Mielęcin, Bożanów, Kalno, Mikoszowa, Przyłęgów, Wierzbna, Buków, Gołaszyce, Marcinowiczki, Siedlimowice. Prace związane z wykonaniem sieci światłowodowej mają potrwać do końca 2021 roku. Po tym terminie, wyłoniony zostanie dostawca Internetu, z którym będzie można podpisać umowę. Z informacji przekazanych od firmy Tauron Obsługa Klienta Sp. z o.o. wynika, że miejscowości Tarnawa i Pożarzysko nie zostały ujęte w punktach adresowych, w których realizowane są prace związane z budową sieci światłowodowej. Jednak, według zapewnień pracowników firmy Tauron, w tych miejscowościach, które zostały wykluczone z projektu, będzie możliwość budowy sieci.

– Realizujemy projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa „Wyeliminowanie terytorialnych różnic w możliwości dostępu do szerokopasmowego Internetu o wysokich przepustowościach”. Budowę sieci planujemy zakończyć w listopadzie 2021r. Naszą sieć budujemy w okolicy Państwa domów, a czasem musimy ją przeprowadzić przez Państwa działki. Nasi przedstawiciele odwiedzą Państwa w najbliższym czasie z prośbą o udzielenie zgody na budowę elementów sieci. Państwa zgoda jest niezbędna do wykonania projektu. Liczymy na współpracę. Instalator doprowadzi światłowód na dwa sposoby: napowietrznie (po słupach energetycznych) lub doziemnie (w gruncie). Prosimy o śledzenie naszej strony internetowej, gdyż pojawi się możliwość skorzystania z formularza elektronicznego. Tym samym zgłoszą Państwo chęć wykonania przyłącza telekomunikacyjnego do domu lub mieszkania. W formularzu należy podać swoje dane osobowe: imię i nazwisko, miejscowość, gminę, kod pocztowy, ulicę, numer domu. Po otrzymaniu Państwa zgłoszenia będziemy mogli udzielić odpowiedzi na temat doprowadzenia światłowodu do domu oraz planowanego terminu – informuje Klaudia Napierała z Działu Inwestycji i Wdrożeń z firmy ATEM – Polska Sp. z o.o.

Korzyści z budowy sieci światłowodowych:

→ wszystkie szkoły uzyskają dostęp do Internetu. Nauczyciele skorzystają z nowoczesnych metod dydaktycznych a uczniowie rozwijać będą kompetencje cyfrowe, co pozwoli na lepsze przygotowanie do wyzwań na rynku pracy.

→ nowoczesna sieć zapewni najwyższą jakość usług przez wiele lat. Mieszkańcy wybiorą najkorzystniejszą ofertę spośród wielu dostawców działających na sieci. Przy ewentualnej zmianie dostawcy usług nie martwią się Państwo o nowe okablowanie.

→ budowana sieć światłowodowa zwiększy atrakcyjność i konkurencyjność tych obszarów, wpłynie na poprawę jakości życia codziennego. Pobudzi lokalną przedsiębiorczość, powstaną nowe firmy oraz nowe inicjatywy.

Adres do korespondencji: Centrum Usług Biznesowych Telekomunikacji ul. Lwowska 23, 40-389 Katowice, nr tel. 32 606 0 606, email: dom@tauron.pl adres strony internetowej: www.tauron.pl/popc

Na terenie gminy Żarów prowadzona była również inwestycja „Wykonanie linii telekomunikacyjnej światłowodowej wysokiej przepustowości relacji Środa Śląska-Świdnica” przez firmę Orange Polska S.A. Zadanie realizowane było na terenie Bożanowa, Łażan, Mielęcina, Wierzbnej i Żarowa, ale bez możliwości wykonania przyłącza telekomunikacyjnego do domu lub mieszkania.

Z broszurą informacyjną firmy Tauron Obsługa Klienta Sp. z o.o. można zapoznać się na stronie internetowej www.tauron.pl/popc

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group