Środa, 12 czerwca
Imieniny: Jana, Leona
Czytających: 1037
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Budują parking

Poniedziałek, 11 października 2021, 7:05
Autor: red
Świdnica: Budują parking
Fot. UM Świdnica
Rozpoczyna się budowa parkingu przy ulicy Paderewskiego.

Przy ulicy Ignacego Paderewskiego, na terenie przylegającym do miasteczka rowerowego przy Szkole Podstawowej nr 8, powstaną miejsca postojowe dla 30 samochodów. Roboty drogowe poprzedzone zostaną wykonaniem odwodnienia terenu. Parking zyska również nowe oświetlenie. Prace rozpoczną się w poniedziałek, 11 października.

- Brak wystarczającej liczby miejsc parkingowych to problem, z którym boryka się wiele miast. Staramy się, by w Świdnicy z roku na rok ich przybywało. Budowa parkingu właśnie w okolicach Szkoły Podstawowej nr 8 to realizacja licznych wniosków, które wpływały do nas zarówno od rodziców uczniów, jak i mieszkańców tego terenu. To pierwszy etap realizacji tej inwestycji - w miarę posiadanych środków będziemy powiększać parking o kolejne miejsca – mówi prezydent, Beata Moskal-Słaniewska.

W docelowym kształcie parking będzie służył mieszkańcom oraz rodzicom dowożącym dzieci do szkoły. Parkowanie w tym miejscu ograniczy ruch pojazdów przed wejściem do szkoły i w ten sposób zwiększy bezpieczeństwo uczniów.

Wykonawcą zadania jest wyłoniona w drodze przetargu firma "HYPMAR" Mariusz Hypta. Koszt prac to ponad 556 tysięcy złotych. Zgodnie z umową termin ich zakończenia to 24 grudzień br.

Przypomnijmy, że w ciągu ostatnich trzech lat w Świdnicy powstało 150 nowych miejsc postojowych. W tym roku m.in. wybudowany został parking przy ul. Słowackiego i Pogodnej.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group