Wtorek, 28 maja
Imieniny: Jaromira, Justyny
Czytających: 990
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Strzegom: Budują ulicę

Czwartek, 12 sierpnia 2021, 15:05
Autor: red
Strzegom: Budują ulicę
Fot. UM Strzegom
W lipcu br. rozpoczęto prace przy budowie drogi gminnej ul. Wodnej w Strzegomiu. Zadanie jest dofinansowane w ramach Rządowego Programu Rozwoju Dróg. Koniec prac przewidziano w przyszłym roku.

W chwili obecnej trwają prace związane w wykonaniem wykopów pod kanalizację deszczową oraz rozpoczęto prace związane z robotami drogowymi. Finalnie powstanie droga o nawierzchni asfaltowej z chodnikami i parkingami z kostki betonowej. Ponadto zamontowane będzie nowe oświetlenie. Wykonawcą jest firma DROG-ZIEM ze Stanowic.

- Przypominam, że na ul. Wodnej na czas robót została wprowadzona nowa, tymczasowa organizacja ruchu. Obowiązuje zakaz wjazdu na ul. Wodną - za wyjątkiem pojazdów budowy, mieszkańców i służb komunalnych - informuje Ewelina Kowalska, naczelnik Wydziału Gospodarki Komunalnej, Ochrony Środowiska i Wsi w Urzędzie Miejskim w Strzegomiu.

Głównym celem przedsięwzięcia jest usprawnienie i poprawa warunków życia mieszkańców, poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego oraz zmniejszenie emisji spalin i hałasu.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group