Niedziela, 24 października
Imieniny: Marcina, Rafała, Antoniego
Czytających: 974
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: Budynki jak nowe

Czwartek, 8 sierpnia 2013, 13:46
Aktualizacja: 13:47
Autor: red.
Żarów: Budynki jak nowe
Fot. UM Żarów
Są schludne i estetyczne. Niektóre z nich mają wyremontowane dachy, inne wykonaną nową elewację, a jeszcze inne wymienione wszystkie wadliwe instalacje. Szesnaście wspólnot mieszkaniowych oraz jeden budynek gminny, dzięki projektowi rewitalizacji miasta dziś nie straszą już swoim wyglądem. A Żarów powoli staje się innym miastem.

Schludnym oraz uporządkowanym. I nabiera wreszcie charakteru miejskiego. - Zakończyły się już wszystkie remonty budynków w ramach programu rewitalizacji Żarowa. Wspólnie z wykonawcą robót, przedstawicielem Zakładu Usługowo-Budowlanego z Kamiennej Góry, przedstawicielem zarządcy Zakładu Gospodarki Lokalowej, inspektorem nadzoru inwestorskiego Stanisławem Stojewskim i zastępcą burmistrza Grzegorzem Osieckim odebraliśmy dziś budynek przy ulicy Armii Krajowej 49 w Żarowie. W kolejce został jeszcze tylko budynek przy ulicy Armii Krajowej 27 w Żarowie, którego remont też już się zakończył - mówi Marek Maruszewski z Referatu Gospodarki Lokalowej Urzędu Miejskiego w Żarowie.

W ramach projektu "Odnowa wielorodzinnych budynków mieszkalnych w ramach rewitalizacji miasta Żarów" wykonano remonty dachów, elewacje, roboty demontażowe, ocieplenia budynków, dobudowy przewodów kominowych, wymiany instalacji elektrycznych oraz przemurowywania kominów. - Po rozstrzygnięciach przetargowych wartość projektu wynosiła 814 845, 38 złotych, z czego kwotę 519 071, 98 złotych udało się pozyskać z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Dzięki temu zostały wykonane prace, które cieszą dzisiaj nie tylko nasz żarowski samorząd, ale przede wszystkim mieszkańców. Na taki wygląd budynków i kamienic pracował jednak nie tylko żarowski samorząd. To również wielkie zaangażowanie mieszkańców, którzy zabiegali o to, aby Żarów stał się miastem estetycznym i bezpiecznym - wyjaśnia Anita Juralewicz z Referatu Gospodarki Lokalowej Urzędu Miejskiego w Żarowie.

Mieszkańcy jednak wciąż czekają na kolejne inwestycje. I być może uda się je zrealizować, bo gmina Żarów wciąż będzie aplikować o pieniądze na takie cele.

(Magdalena Pawlik)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group