Poniedziałek, 25 października
Imieniny: Darii, Kingi
Czytających: 1035
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Dobromierz: Budżet na 2014 rok przyjęty

Niedziela, 29 grudnia 2013, 11:46
Aktualizacja: 11:49
Autor: red.
Dobromierz: Budżet na 2014 rok przyjęty
Fot. UG Dobromierz
20 grudnia już po raz 40. na sesji Rady Gminy spotkali się dobromierscy rajcy. Najważniejszym punktem obrad było uchwalenie przyszłorocznego budżetu, którego dochody zaplanowano na kwotę 17.625.860,00 zł, zaś wydatki na poziomie 16.968.485,00 zł.

Najistotniejsze zadania inwestycyjne przyjęte do realizacji na 2014 r. to: rozbudowa sieci wodociągowej w Siodłkowicach, rozbudowa sieci wodociągowej i kanalizacyjnej na ul. Chrobrego w Dobromierzu, uzbrojenie działek budowlanych w Dobromierzu, modernizacja świetlicy wiejskiej w Gniewkowie, przebudowa dróg dojazdowych w Czernicy, Gniewkowie, Serwinowie, Roztoce, Jaskulinie oraz modernizacja terenów rekreacyjno-sportowych. Istotnym punktem sesji było również podjęcie uchwały w sprawie wieloletniej prognozy finansowej Gminy Dobromierz, której celem jest przeprowadzenie oceny sytuacji finansowej gminy w latach przyszłych oraz dokonanie analizy możliwości inwestycyjnych gminy i jej zdolności kredytowej. Ponadto radni zaakceptowali uchwałę w sprawie zmian w budżecie Gminy Dobromierz na rok 2013 oraz uchwałę w zakresie współdziałania między jednostkami samorządu terytorialnego w ramach Aglomeracji Wałbrzyskiej, która stanowi podstawę współdziałania i integracji terytorialnej gmin w celu uczynienia Aglomeracji Wałbrzyskiej beneficjentem europejskiego sposobu wspomagania trwałego i zrównoważonego rozwoju współdziałających gmin. Powołano również doraźną Komisję Statutową ds. opracowania statutów dla 12 sołectw. Wyrażono także zgodę ma udzielenie pomocy finansowej Powiatowi Świdnickiemu na realizację zadania pn. „Budowa siedziby Powiatowego Pogotowia Ratunkowego w Świdnicy”. Budowa tego obiektu ma kluczowe znaczenia z punktu widzenia bezpieczeństwa życia i zdrowia mieszkańców powiatu, w tym również mieszkańców gminy Dobromierz.

Po raz drugi w historii gminy oraz bieżącej kadencji, Rada Gminy Dobromierz podjęła uchwałę w sprawie nadania tytułu Honorowego Obywatela Gminy Dobromierz sołtysowi wsi Jugowa Czesławowi Kozie. To niewątpliwie dowód szczególnego uznania i wyróżnienia za zasługi na rzecz rozwoju lokalnej społeczności.

(UG Dobromierz)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group