Czwartek, 21 października
Imieniny: Urszuli, Jakuba
Czytających: 919
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Budżet Obywatelski w Świdnicy – 2,6 tysiąca głosujących! [WYNIKI]

Niedziela, 12 stycznia 2014, 0:03
Aktualizacja: Niedziela, 12 stycznia 2014, 18:41
Autor: red.
Świdnica: Budżet Obywatelski w Świdnicy – 2,6 tysiąca głosujących! [WYNIKI]
Fot. użyczone
Dwukrotnie większa frekwencja, w sumie 6.349 głosów oddanych na inwestycje ogólnomiejskie (w sobotę 3.814), a 4.993 głosy na projekty dzielnicowe (w sobotę 2.870) to wstępne wyniki sobotniego głosowania na budżet obywatelski. W piątek i w sobotę w siedmiu lokalach wyborczych na terenie Świdnicy zagłosowało w sumie 2.661 osób. Tylko w sobotę do urn poszło 1.591 osób. Mimo, że głosowanie realizowane jest tylko metodą tradycyjną – trzeba wybrać się do lokalu wyborczego, to nie brakuje chętnych. Frekwencja wyniosła – 5,31 proc.

Przed nami ostatni dzień głosowania
• w niedzielę, 12 stycznia 2014 r. w godzinach 9:00-14:00.

Gdzie można głosować?
Głosowanie nad projektami w ramach akcji „Moja Świdnica – mój budżet” zaplanowano w dniach 10-12 stycznia 2014 r. w lokalach wyborczych w siedmiu okręgach, na które umownie zostało podzielone miasto. Mieszkańcy okręgu I – Centrum zagłosują w Miejskiej Bibliotece Publicznej, przy ulicy Franciszkańskiej 18, mieszkańcy okręgu II – Śródmieście zagłosują w Gimnazjum nr 3, przy ulicy Saperów 27a, mieszkańcy okręgu III – Osiedle Młodych zagłosują w Przedszkolu Miejskim nr 16 „Słoneczko” przy ulicy Karola Marcinkowskiego 10 (zmiana lokalizacji), mieszkańcy okręgu IV – Osiedle Zawiszów zagłosują w Szkole Podstawowej nr 1, przy ulicy Galla Anonima 1, mieszkańcy okręgu V – Osiedle Zarzecze zagłosują w Gimnazjum nr 4, przy ulicy Jodłowej 21, mieszkańcy okręgu VI – Dzielnica Południowa zagłosują w Filii nr 5 Miejskiej Biblioteki Publicznej przy ulicy Kraszowickiej 55, mieszkańcy okręgu VII – Dzielnica Zachodnia zagłosują w Urzędzie Stanu Cywilnego przy ulicy Armii Krajowej 47.

Kto może głosować?
Uprawnione do głosowania będą osoby zameldowane w Świdnicy na pobyt stały lub czasowy, które w dniu głosowania ukończyły 16. rok życia.

Jak będzie przebiegać głosowanie?
Uprawnieni do głosowania mieszkańcy po zgłoszeniu się do lokalu i weryfikacji ich tożsamości, otrzymają dwie karty do głosowania, które będą się różniły wyglądem. Na listach dzielnicowych będą wypisane nazwy wszystkich inwestycji, natomiast na liście ogólnomiejskiej (ze względu na liczbę zgłoszonych projektów) będą zaznaczone tylko numery inwestycji i kratki z miejscem na postawienie znaku „X”.
W lokalach wyborczych będą wisiały duże plakaty z dokładnie opisanymi inwestycjami ogólnomiejskimi, dzięki czemu łatwiej będzie można odnaleźć preferowane zadania.

Kiedy głos jest ważny, a kiedy nieważny?
Na karcie zawierającej wykaz numerów zadań ogólnomiejskich i liście zadań dzielnicowych należy odnaleźć interesujące inwestycje.
Można wybrać jedno, dwa lub trzy zadania. Wybór czterech lub więcej inwestycji oznacza, że głos będzie nieważny. Również, gdy nie zostanie wybrana żadna z inwestycji, to głos na tę kartę będzie nieważny. Przy każdej z wybranych inwestycji należy postawić znak „X” w przewidzianej dla tego celu kratce.

Więcej informacji o projekcie oraz zasadach głosowania można znaleźć na stronie: www.mojbudzet.swidnica.pl

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group